Kaip palengvinti sąrėmių skausmus

Hilde Vanstraelen (sxc.hu/profile/biewoef) nuotr.

Pirmą kartą gimdančios moterys dažniausiai nė nenutuokia, kas iš tiesų jų laukia. Ne, mes tikrai nenorime tavęs gąsdinti. Tiesiog norime įspėti, kad sąrėmiai – tikrai ne pats maloniausias dalykas, kurį tau teks patirti. Tačiau visa tai laikina, o pirmasis vakelio verksmas atperka visas gimdymo kančias.

Savaime suprantama, kad kiekvienos moters pojūčiai gimdymo metu būna skirtingi, todėl ir skausmą vienos pakelia lengviau, o kitos – sunkiau. Gimdymo metu galima naudoti specialus skausmą mažinančius preparatus, tačiau mes norime tau pasiūlyti ir keletą natūralių skausmo sumažinimo būdų.

 

  • Šiltas vanduo visuomet veikia raminančiai. Jei esi susidūrusi su skausmingomis mėnesinėmis, turėjai pastebėti, kad atsipalaidavimas vonioje padeda sumažinti skausmus. Lygiai tas pats galioja ir sąrėmių metu: šilto vandens masažai palengvins nugaros skausmus ir leis nusiraminti.
  • Sąrėmių metu sunku galvoti apie ką nors kitą, apart nuolatinio skausmo. Netgi tarp sąrėmių esanti ramybės stadija neramina, nes puikiai žinai, kokias kančias ir vėl teks pajusti netrukus. Tokiais atvejais gali pagelbėti pašalinė veikla, arba kitais žodžiais tariant – dėmesio atitraukimas. Stenkis kažką daryti, kad mintys nesisuktų tik apie skausmus.
  • Jei turi mėgstamą, tave atpalaiduojančią veiklą – būtinai jos imkis. Dauguma moterų teigia, kad mėgstama muzika padeda atsipalaiduoti ir bent trumpam pamiršti sąrėmius. Kitos moterys imasi aktyvesnės veiklos – nuolatos vaikšto. Žodžiu, susirask tai, kas tau teikia malonumą – tai tikrai padės išgyventi šį nelengvą laikotarpį.
  • Nėštukių kursų metu daug dėmesio skiriama kvėpavimo pratimams. Ir ne veltui – teisingas kvėpavimas ir mokėjimas atsipalaiduoti labai gelbsti šioje nelengvoje situacijoje. Svarbiausia – skausmo metu nepamiršti kvėpuoti, kad raumenys dar labiau nesusitrauktų.
  • Sąrėmių metu padeda ir lengvas pilvo masažas. Dauguma moterų masažą naudoja ir įprastinio skausmo metu, nes glostymas veikia raminančiai ir atpalaiduojančiai.

Komentarai (2)

Ruta 2013-11-27 18:07
Gal galit daugiau papasakoti apie ta ''tens machine''? turiu toki daikta, taciau kiek klausiau gydytoju nuomones, nei vienas nebuvo apie toki girdejes ir negalejo nieko pakomentuoti.
Laura 2013-10-25 15:04
Patarciau pabandyt 'tens machine' ( angliskai, lietuviskai nezinau tiksliai pavadinimo) ! Nepakeiciama malsinimo priemone!

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai