Kaip padidinti motinos pieno riebumą?

Iš gimdymo namų sugrįžusios mamos visos mintys, jausmai ir veiksmai sukoncentruoti į vienintelį mažąjį žmogeliuką. Juk nuo jos priklauso mažylio gyvybė, juk būtent mama maitina vaikutį savo pienu. Prasidėjus laktacijos periodui, o ir po jo daugeliui moterų iškyla klausimas kaip padidinti pieno riebumą.    

Kodėl kyla šis klausimas? Dėl įvairių priežasčių: būna, kad mažylis blogai traukia pienuką, būna neramus maitinimo metu ir po jo, mažai priauga svorio, nutrauktas pienukas mamai atrodo lyg vanduo, nors jo kiekis yra pakankamas. Tuomet mama pradeda panikuoti, kad jos vaikutis neprivalgo (nepriauga svorio, verkia ir t.t.) tik dėl to, kad pienukas nepakankamai riebus.

Kaip gaminasi motinos pienas

Tikriausiai žinai, kad paklausa gimdo pasiūlą. Atitinkamai pagal šią taisyklę dirba ir mamos organizmas, gamindamas pieną mažyliui. Kuo dažniau mažylį glausi prie krūties, tuo pieno gaminsis daugiau. Ar tavo mažylis gaus pakankamo riebumo  pienuką, labai priklauso nuo to, ar  teisingai organizavai maitinimą. Pagal savo sudėtį ir riebumą mamos pienas kūdikiui tinka idealiai, tik reiki išmokinti pyplį jį teisingai valgyti.   

Tas pienukas, kurį mažylis suvalgo pačioje pradžioje, savo riebumu visiškai tenkina jo poreikius, kitaip tariant, jis nėra riebus, o daugiau panašus į vandenį. Tai tas pienelis, kuris kaupiasi krūtyje ir kurį tu gali nutraukti. Visas pienelis neišbėga, o lieka krūtyje, tuo pačiu sumažėja jo judėjimas kanaliukais ir riebalai tarsi “nusėda” tuose pačiuose kanalėliuose. Po to, kai mažylis suvalgė susikaupusį pieną, maitinančios motinos organizmas pradeda gaminti naują pieno porciją, kuris dažniausiai būna riebesnis, nes visi “nusėdę” riebalai kanaliukuose “išsiplauna”, o nauji nespėja užsilikti kanalėliuose, nes juos mažylis iščiulpia.   

2 psl. »

Komentarai (2)

s 2013-06-15 21:15
labai teisingai laiko jis ta kruti, apatine lupa kaip anciuko, tai reiskia, kad vaikas gerai laiko speneli, gal tik tos moters didele areole ir taip atrodo, kad vaikelis laiko tik speneli :)
indre 2012-12-09 23:05
O kodel nuotraukoje prie straipsnio apie žindymą įdėta nuotrauka kur kūdikis NETEISINGAI laiko krūtį???

Kūdikių mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai