Kaip padėti vaikui išgyventi tėvų skyrybas?

@ Shutterstock

Skyrybos – sunkus išgyvenimas visiems šeimos nariams, o ypač – patiems mažiausiems. Kaip apsaugoti vaikus nuo skausmo?
 
Aukų nereikia
 
Suprantama, kad skyrybos – tai kraštutinė priemonė, kai kitų išeičių nebelieka. Jeigu jūs ir jūsų antroji pusė padarėte viską, kad susitaikytumėte, tačiau gyvenimas kartu virto pragaru, geriau išsiskirti. Aukotis ir likti kartu, teisinantis, kad darote tai dėl vaikų, nereikia – taip jūsų vaikams bus tik dar blogiau: neapykanta, kurią jaučiate vienas kitam, anksčiau ar vėliau prasiverš, o labiausiai nukentės jūsų atžalos.
 
Klysta tie, kurie mano, kad santykių aiškinimasis už uždarų durų reiškia, kad vaikai nieko negirdi ir nesupranta – patikėkite, jie supranta daug daugiau, negu jums atrodo: suaugusiuosius dar galima apgauti išvadomis, o vaikams jūsų emocijos – kaip atversta knyga.
 
Patiems tėvams tokia auka taip pat nepasiteisina: juk aukodamiesi mes nesąmoningai tikimės atpildo už savo kančias, o nesulaukę iš paaugusių vaikų dėkingumo jaučiamės išduoti. Štai kodėl kai kada skyrybos yra daug mažesnė blogybė.
 
Neapgaudinėkite
 
Griūvanti šeima vaikui – baisi nelaimė: nelieka nieko, prie ko jis buvo pripratęs. Kartais tėvai, nenorėdami skaudinti vaikų, juos apgaudinėja, pavyzdžiui: išsiskiria, gyvena atskirai, o vaikams sako, kad tėtis arba mama išvažiavo į komandiruotę, prižiūri sergančią senelę ir t.t.
 
Jeigu vaikas nežinos, kas iš tikrųjų vyksta, jis jaudinsis ir išgyvens, patirs stresą – nežinia vaiko psichikai daug baisesnė už nemalonią tiesą. Be to, bet kuris vaikas dėl tėvų skyrybų linkęs visų pirma kaltinti save – jam atrodo, kad tėtis paliko ne mamą, o vaiką, nes šis buvo blogas.

2 psl. »

Komentarai

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai