Kaip padėti mikčiojančiam vaikui? I dalis

Vaiko gimimas – džiugi akimirka tėveliams. Jie su nekantrumu laukia, kada mažylis išmoks atsisėsti, tarti pirmąjį žodį, žengti žingsnį. Galima suprasti jų nusivylimą ar nerimą, kai paaiškėja, jog atžala susiduria su kokiomis nors problemomis (pavyzdžiui, mikčiojimu). Iš karto kyla begalė klausimų. Ką daryti? Kaip padėti? Į kokius specialistus kreiptis?

Nepanikuokite! Ankstyvąjį mikčiojimą paprastai galima išgydyti labai greitai – maždaug per 4 mėnesius (su sąlyga, kad laikysitės visų logopedo rekomendacijų).

Reikėtų itin atkreipti dėmesį į 2,5–4,5 m. amžiaus vaiko tartį: šiuo periodu rizika pradėti mikčioti labai didelė, nes kalba aktyviai lavinama.

Tėveliams įdomu, kodėl taip nutiko būtent jų atžalai. Specialistai išskiria du priežasčių tipus: įgimtas ir įgytas.

Gydytojai pabrėžia, kad pirmuoju atveju kaltas komplikuotas nėštumas, neuropsichologinis vaiko silpnumas dėl gimdymo traumos, paveldimumas, dažnos ligos pirmaisiais gyvenimo metais ir ypatingas nervų sistemos tipas.

Išorinių, įgytų priežasčių yra daug daugiau, jos gana buitiškos ir banalios. Mikčiojimą gali išprovokuoti didelis išgąstis (pavyzdžiui, išsigąstama didelio šuns, griaustinio, baisios filmo scenos). Didelę įtaką turi ir šeimos tarpusavio santykiai: jeigu jie įtempti, tėvai nuolat vaidijasi, kenčia ne tik jie, bet ir vaikas. Gali būti, kad šis sutrikimas atsiranda ir dėl kitos ligos – neurozės. Tokiu atveju reikalinga ir logopedo, ir neurologo pagalba.

Galimas ir toks psichologinis faktorius: pasitaiko, kad tai tarsi vaiko pagalbos šauksmas. Jis sąmoningai ima mikčioti ir taip pritraukia daugiau tėvų dėmesio.

Įsivaizduokite situaciją: jūs jau turite panašaus amžiaus vaiką, o štai gimė dar vienas. Natūralu, kad jam skirsite daugiau dėmesio, o vyresnėlis greitai pajus ankstesnio dėmesio ir meilės trūkumą. Mikčiojimas jam bus būdas atkurti šeimos „hierarchiją“, išsikovoti savo vietą po saule.

2 psl. »

Komentarai (1)

Mantvydas 2015-08-25 19:22
Kodel aš mikčioju ir kaip išgydyti.

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai