Kaip padėti kūdikiui atsirūgti?

Zarko Zoric / Dreamstime.com nuotr.

Kiekvienas kūdikis, maitindamasis motinos arba dirbtiniu pienu, įtraukia šiek tiek oro. Nuryto oro burbuliukai beveik visuomet atsiduria po pienu, o judėjimas sudirgina skrandį, taigi oras pradeda kilti į viršų kartu su pienu. Būtent atsirūgimo arba kitais žodžiais tariant atpilimo būdu tas oras ir išeina.

Kai kurie kūdikiai pieną čiulpia visiškai nesustodami, todėl gausus oro kiekis vėliau sukelia didesnį atpilimą. Kiti kūdikiai, pajutę, jog skrandukas per daug užsipildęs, ima verkti ir nerimauti, kol atsirūgsta ir gali tęsti žindimo procesą. Nekantriuosius kūdikius, kurie nenori sustoti viduryje proceso, reikia stengtis maitinti lėčiau, tačiau dažniau. Taip skrandukas nebus per daug apkraunamas.

Kūdikiai dažniausiai nustoja atpilinėti maždaug 6-8 mėnesį, kai jau pradeda valgyti tirštesnį maistą ir moka atsisėsti. Tačiau iki to laiko  vaikučio atpylimu reikės pasirūpinti tėveliams. Yra keli paprasti būdai, kaip palengvinti skranduko darbą po maitinimų:

 

  • Kūdikio pilvuką visuomet laikyk atrėmusi į tvirtą pagrindą, tarkim savo krūtinę;
  • Kol kūdikis nemoka sėdėti, pasidėk jį ant peties taip, kad jo galva remtųsi smakru į tavo petį (ant pečių pasidėk vystyklą, kad susigertų atpiltas pienas);
  • Kūdikį taip pat galima pasidėti ant kelio pilvuku į apačią ir lengvai patapšnoti jam per nugarytę;
  • Dar vienas būdas – pasisodinti vaiką ant kelių ir lengvai palenkti jo liemenį į priekį, prilaikant kūnelį delnais;
  • Taip pat galima pasodinti kūdikį ant kelių ir viena ranka glostant lengvai spausti jam pilvuką.


Nepamiršk, kad kiekvienas kūdikis yra skirtingas, todėl ir laiko atsirūgimui gali prireikti daugiau ar mažiau. Kai kurie mažyliai atsirūgsta itin sunkiai, todėl gali tekti palaukti ir 45 minutes. Kai kurie aprašyti atsirūgimo būdai gali netikti būtent tavo vaikui, todėl išbandyk visus ir tikrai rasi patį tinkamiausią.

2 psl. »

Komentarai

Kūdikių mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai