Ką daryti, kad nesinorėtų valgyti?

Kaip įveikti apetitą, nepuolanta kas keliolika minučių užkandžiauti sumuštinukais, saldainiukais ar tiesiog vaisiais? Mes tau atskleisime keletą būdų, kaip apgauti savo organizmą ir išvengti rizikos užsiauginti papildomo svorio.

Dietologai gali duoti gausybę patarimų, kaip pažaboti apetitą lengvais maisto produktais. Tačiau mokslininkai teigia, kad egzistuoja ir kitų, ne ką mažiau patikimų metodų. Kai kurioms iš jūsų šie metodai tiks netgi labiau, nei visiems puikiai žinoma gudrybė: išgerti stiklinę vandens.

Daug laiko žmonės manė, kad fizinis darbas sukelia alkio jausmą, tačiau mokslininkams pavyko išsklaidyti šį mitą. Britanijoje atliktų tyrimų metu paaiškėjo, kad reguliarūs fiziniai pratimai sureguliuoja greliną ir peptidą, hormonus, atsakingus už alkio jausmą.

Dabar jau aišku, kad grenilas  didina alkio jausmą, o peptidas priešingai, alkio jausmą slopina. Valandos trukmės treniruotė ant bėgimo takelio sumažina grelino kiekį ir padidina peptido lygį. Taigi fiziniais pratimai iš tiesų mažina apetitą.

Bėgimą galima pakeisti aerobikos pratimais, vandens aerobika, joga ar jėgos treniruotėmis. Ir vis dėl to, kai kurios moterys po sporto teigia jaučiančios apetito padidėjimą. Galima teigti, kad tai dažniausiai būna ne dėl fiziologinių, bet dėl psichologinių asmenybės ypatybių. Taigi vienintelis dalykas, kurį gali išbandyti, tai pakeisti sporto rūšį.

Sporto salėje ne visuomet rasti išsigelbėjimą nuo padidėjusio apetito, taigi nepamiršk tikro moterų išsigelbėjimo – namų ruošos darbų. Vos tik pajusi alkio jausmą, imkis naudingos veiklos: grindų plovimo, dulkių valymo, skalbimo ir t.t.

Beje, namų ruošos darbai ne tik sumažins apetitą, bet ir padės numesti šiek tiek svorio. Per vieną valandą:

  • Indų plovimas – 220 kalorijų;
  • Grindų plovimas – 325 kalorijos;
  • Langų plovimas – 265 kalorijos;
  • Skalbimas rankomis – 700 kalorijų;
  • Lyginimas – 200 kalorijų.

Mokslininkams pavyko įrodyti santykį tarp geros nuotaikos ir alkio jausmo. Pasirodo, kad nuotaika tiesiogiai įtakoja norą valgyti. Kuomet žmogus gerai nusiteikęs, jo organizme padidėja laimės hormono serotonino. Aukštas serotonino kiekis leidžia pasisotinti daug greičiau.

2 psl. »

Komentarai (6)

Edita 2018-11-08 21:49
As tik dabar pastebejau kad negaliu sustoti valgyti ir storeju man nepatika
R 2013-10-12 16:32
o man atvirkščiai, neturiu nuotaikos ir nenoriu valgyt, kai jaučiuosi laiminga noriu valgyt ir saldėsių...
Siga 2013-09-09 09:41
Saikas pats geriausias produktas :)
tikra tiesa.... 2012-06-06 19:26
visiškai sutinku su straipsniu. užtenka tik truputi fiziškai aktyviam pabūti ir tu kupinas jėgų, net po darbo gerai jauties. tik va ką daryti kai tai apleidi?...atsiradusios psichologinės problemos iš tiesų padaro savo:nieko nenori, niekur neini, nors oras puikus...bet ir vėl gi, dėl to tik pačios kaltos. tad nuo šiandien vėl ant dviratuko ir 8-10 km.
Justė 2012-05-21 13:41
geros tabletės :D tik sulieknėt nepadeda
Dalia 2012-05-21 09:18
Geriausios tabletės nuo alkio yra kotletai :D

Kūnui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai