Kaip mes ieškojome auklės

Už atsiųstą laišką dėkojame Pasmama.lt skaitytojai Ritai Stankūnienei.

Dabartiniai laikai toli gražu neprimena septintojo dešimtmečio, kuomet moterys buvo idealios namų šeimininkės: rytais išruošdavo vaikus į mokyklą, per dieną spėdavo apibėgti visus namų kampus, o vakarais lepindavo šeimyną garuojančia gardžia vakarienė ir visuomet buvo pasiruošusios ramiai išklausyti, paguosti ar pralinksminti. Ne. Dabar mes pačios turime uždirbti pinigus, todėl nuolatos blaškomės tarp darbo ir namų. Taigi visai nenuostabu, kad auklės profesija vis labiau populiarėja. Tačiau kaip išsirinkti moterį, kuri prižiūrės tavo vaikus? Kas jis bus: geroji Merė Popins ar piktoji Freken Bok?

Kai mano vaikui suėjo vieneri, nusprendžiau grįžti į darbą. Galite mane smerkti, sakyti, kad esu bloga mama, nesirūpinanti savo vaiku, tačiau savo pasiteisinimui galiu pasakyti, kad sprendimą priimti nebuvo lengva ir į darbą grįžau tik dėl to, jog vertė pačios aplinkybės. Dirbu srityje, kurioje labai didelė konkurencija, o naujų žinių reikia semtis praktiškai kiekvieną dieną. Taigi sugrįžti ir sėkmingai dirbti po kelerių metų pertraukos būtų praktiškai neįmanoma.

Darželiui sūnus buvo per mažas, o mano ir vyro tėvai gyveno toli, taigi liko vienintelis variantas – auklė. Beveik visi pažįstami bandė mane atkalbėti nuo šios idėjos, pasakodami baisiausias girdėtas istorijas. Ko tik neišgirdau: viena auklė vaikui duodavo raminamųjų, kad šis ilgiau miegotų, kita aplamai leisdavo sau išeiti iki parduotuvės ir palikdavo vaiką vieną... Nežinau, kiek šiose istorijose tiesos, bet jos manęs neįbaugino. Negali juk viskas būti taip blogai.Kadangi iki šiol auklės nebuvo tekę ieškoti, nusprendžiau pasikliauti patyrusių žmonių patarimais. Išnaršiau beveik visus internetinius forumus ir perskaičiau galybę straipsnių apie tai, kaip pasirinkti auklę. Keliuose žurnaluose radau įdomų patarimą: paprašyti, kad auklė nupieštų save ir vaiką, o tuomet išanalizuoti piešinį. Pabandžiau įsivaizduoti, kaip į tokį mano prašymą sureaguotų kandidatės ir idėją iš karto atmečiau. Galų gale, aš juk ne psichologė, taigi vargu ar savarankiškai gebėčiau tą piešinį tinkamai išanalizuoti. Kitas mano dėmesį patraukęs patarimas – pasiklausinėti būsimos auklės apie jos gyvenimą. Straipsnyje buvo teigiama, kad daugiausiai reikėtų klausinėti apie  6-11 gyvenimo metus, kuomet formuojasi motinystės instinktai, na ir, žinoma, būtina pasidomėti, kaip būsima auklė rūpinosi savo vaikais. Šis patarimas man pasirodė visai racionalus.

2 psl. »

Komentarai (7)

Jolita 2016-10-20 19:45
Noriu pasidalinti savo patirtimi ir ispėti mamas. Kiek buvo ieškota auklių,jų amžius apie 70 m.visos jos tvirtina jog turi didžiulę darbo su vaikais patirtį, mūsų auklei buvo 68 m.(Violeta)gyv.a.šančiuose Kaune. Labai savimi bei savo jėgomis pasitikinti moteris,aiškiai nurodė kiek norės uždirbti. Į derybas nesileido, prašė valandinio užmokesčio, ji dirbo pilną darbo dieną.Pirmas mūsų susitikimas buvo sėkmingas ir ji pradėjo prižiūrėti 1.2 mėn.mergaitę. laikui bėgant pastėbėjau jog ji sunkiai valdo savo emocijas,bendravimas nenatūralus, balso tonas pakeltas,pradėjo vadovauti, į pastabas ignoravo, neduodavo vaikui gerti šiltų skyčių,sakydavo kad nenori,nors mum grįžus išgerdavo vos ne du buteliukus iškart, muštravo vaiką lauke kad liptų laiptais savarankiškai,nors vos du mėn.kaip mergytė vaikšto ,kaimynai skundėsi kad vaikas klyke,net ėjo žiūrėt,vežime laikydavo neprisegtą,aš pati tą pastebėjau,paliko vaiką vieną namie o ji išėjo sauskelnes išmest i konteinery,kuris stovi lauke o man grįžus ir paklausus kodėl mergaitę paliko namie stovėt už durų prie stačių laiptų, o ji rėkia kas čia tokio...o galiausiai vidury savaitės pareiškė kad nedirbs.,beje nutylėjo apie savo nekokia sveikatą, ir labai sunerimo kodėlpaprašiau jos vardo pavardės,tikslaus adreso.žodžiu, trumpai:nesažininga,netvarkinga(su tuo pacii trningu visa mėn pravaikščiojo)vaikus prižiūrėti netinkama, nes yra pergriežta,emocijas sunkiai valdanti,o dar jos fizinė būklė..labai susikoncentravus į pinigus.
Inesa 2013-01-02 14:08
As esu dirbusi aukle uzsienyje, nezinau ar Lietuvoje tokia pat situacija, bet man pasirode, kad seimos megsta isnaudoti aukles.Mano darbas uzsiimti su vaiku ir patenkinti jo poreikius, bet pamazu atsirasdavo visokiu darbeliu, tai lova seiminku pakloti, tai suni pavedzioti, tuo labiau ir tuo paciu vaiku reikia intensyviai rupintis.Galu gale pavirsti vos ne virtuviniu rakandu.Man, asmeniskai, buvo sunku ne su vaikais, bet su tevais. Dabar jau pati turiu du mazius.
ie 2012-04-22 20:22
nesupykit bet pacios bijot jaunu aukliu kurios tikrai nori uzsidirbti pinigu, bet juk jos jaunos nuvilios mano vyra , nnors joms tie vyrai neidomus nes turi savo vaikinus, geriau tiktu 60-50 metu moteris juk ji uzauginusi kruva vaiku ir bus per sena mano vyrui, nors dauguma tokio amziaus net vaiko pakelt negali. tad neverkit kad nepavyksta susirasti aukles, o beto aukles vall kaina7- 8 litai, kuri ne visoms mamoms ikandama.
Loreta 2012-04-20 11:52
pati kurį laiką dirbau aukle. Galiu pasakyt, kad reikalavimai visur skirtingi. Blogiausia, kai patys tėvai nežino, ko nori, nemoka suformuluoti savo reikalavimų. Jeigu nebuvo tartasi, kad auklė tvarkys namus, kodėl ji turėtų tai daryti? Dėl nuolatinio - man šeimininkai pirkdavo bilietą ir mokėdavo algą, bet tai buvo abipusis susitarimas
Lina 2012-04-20 09:14
Daugiau tokių straipsnių :) noriu dar. Smagu, kai žmonės dalinasi savo patirtimi
xx-RAY 2012-04-19 21:34
Na aš galiu pasidžiaugti, kad susiradau auklę per skelbimus ir esu labai patenkinta. Mergina gana jauna, 24 metų, bet su vaiku bendrauja tiesiog puikiai :)
Vidune 2012-04-19 21:33
O... labai gerai jus suprantu. Pati savo vaikui aukles ilgai ieškojau ir ne kartą teko nusivilti. Galiausiai priėmėm 50metę moteriškę, kurią radome per pažįstamus.

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai