Kaip įveikti danties skausmą?

Dantų skausmas dažnai sukelia nemalonų maudimo pojūtį, kuris kartais tampa tiesiog nepakeliamas. Dirginimą sukelia burnos ertmėje esančios jautrios nervų ląstelės. Egzistuoja keletas dantų skausmo rūšių. Esant pažeistam kietajam danties audiniui, pvz. emaliui, skausmą sukelia karštas, šaltas, saldus ar rūgštus maistas. Skausmą šiuo atveju galima numalšinti, paskalavus burną šiltu vandeniu.

Jeigu dantų skausmas kyla staiga ir netikėtai, o nakties metu dar labiau sustiprėja ir išplinta į aplinkines skaudamo danties zonas, tai galima įtarti danties pulpos, t.y. minkštojo darinio, esančio danties viduryje, uždegimą. Geriant vaistus, skausmo šiuo atveju numalšinti beveik neįmanoma. Tačiau šie nemalonūs pojūčiai gali praeiti savaime, sunykus skausmo dirgikliui.
     
Norint išvengti dantų skausmo, būtina reguliariai lankytis pas stomatologą. Tik gydytojas gali nustatyti kiek pavojingas yra juntamas danties skausmas ir ar jis negali sukelti infekcijos.  

Egzistuoja daugybė liaudies medicinos dantų gydymo būdų.


1. Česnakas. Vieną perpjautą česnako skiltelę dėti iš išorinės skaudamo danties pusės, kitą susmulkintą česnako skiltelę dėti iš vidinės danties pusės. 
2. Ąžuolo žievė. Burną skalauti nuoviru kuo dažniau.  Siekiant didesnio efekto, papildomai galima įdėti ir šalavijo.
3. Gysločio šaknis. Šaknelę įdėti į ausį iš tos pusės, kurią skauda. Sakoma, kad skausmas praeina per pusvalandį.
4. Beržų pumpurai. Ant šviežių pumpurėlių užpilti spirito arba degtinės ir savaitei palikti, kad pritrauktų. Suvilgytą tamponą pridėti prie skaudamos vietos.    
5. Žalias runkelis. Gabalėlis daržovės, pridėtas prie skaudamo danties,  ištraukia skausmą.

2 psl. »

Komentarai (1)

Rima 2015-10-25 12:21
Dar padeda prieskonis gvazdikelis,arba ju aliejus

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai