Kaip išvengti persileidimo?

Jeigu seniai svajoji pagimdyti mažylį, tikriausiai esi pasiruošusi padaryti viską, kas į manoma ir kas neįmanoma, kad jis gimtų laiku, sveikas ir stiprus. Vis dėlto statistika nedžiuginanti. Anot jos, ketvirtadaliui nėštukių laukimo džiaugsmas virsta tragedija – mažylių jos taip ir neišnešioja. Neretai persileidimas įvyksta dar tada, kai moteris apie savo nėštumą nė nenutuokia.

Kas yra persileidimas

Persileidimas – tai spontaniškas abortas, ir, be jokios abejonės, didelė psichologinė trauma. Moters organizmas dėl kokių nors priežasčių tiesiog atsikrato vaisiaus. Dažniausiai tai įvyksta iki dvidešimtos nėštumo savaitės. Po dvidešimt penktos galima kalbėti jau ne apie persileidimą, o apie priešlaikinį gimdymą.

Gydytojai įsitikinę, kad moterims, kurios neturėjo bėdų dėl toksikozės, persileidimo tikimybė yra didesnė, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad jeigu tavęs nepykina rytais, būtinai neteksi vaikelio.

Anot statistikos, persileidimo rizika itin padidėja sulaukus 35-erių, tačiau labai daug kas priklauso nuo moters sveikatos, nėštumo eigos ir prieš tai buvusių abortų.

Kaip atpažinti persileidimą?

Pagrindinis persileidimo simptomas – bet koks kraujavimas (nuo silpno iki stipraus). Moterys tuo metu neretai jaučia spazmus. Labai silpnas kraujavimas gali tęstis keletą savaičių, o pojūčiai būti panašūs į tuos, kurie jaučiami menstruacijų metu. Jeigu dėl kraujavimo į gydytojus kreipiamasi laiku, kūdikį dar galima išgelbėti.

Būna, kad pirmąsias savaites ar net mėnesiu moteris jaučiasi gerai, tačiau staiga prasideda stiprūs skausmai ir kraujavimas. Kraujyje galima pamatyti embriono dalis arba mažas deimanto baltumo daleles. Paprastai embrionas miršta dar iki persileidimo, o organizmas tik po kelių savaičių pašalina jį iš gimdos.

2 psl. »

Komentarai (2)

Mmm 2014-08-09 22:20
Tai jei turejau persileidima (nesivystanti nestuma) sekso atsisakyti dabar kai vel pastojau?
laima 2014-03-14 14:19
Visu pirmiausia reikia nepamirsti fizini aktyvuma dar pries pastojant. Be to, jei vaikelis bus laukiamas, tai ir persileidimo tikimybe mazeja. Nereikia pamirsti ir sveiko gyvenimo budo.

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai