Kaip išsirinkti kūdikio mišinuką?

Kai kurios mamytės negali ar tiesiog nenori maitinti savo mažylių krūtimi. Ir nors maitinimas iš buteliuko dažnai kritikuojamas, vis dėl to jis taip pat turi savų pranašumų: kūdikį maitinti gali ir tėvelis, todėl mamytei lieka daugiau laisvo laiko, be to – nesunku nustatyti suvalgyto maisto kiekį.

Kaip pasirinkti mišinėlį?

Šiais laikais specialių mišinėlių kūdikiams yra daugybė: tai skirtingų gamintojų milteliai, koncentratai bei paruošti skysčiai. Daugelis šių gaminių yra gaminami iš karvės pieno ar sojų, tačiau renkantis mišinuką savo vaikui, visų pirma siūlome atsižvelgti į tai, ar maistelyje yra pakankamas geležies kiekis.

Karvės pieno mišinėliai gaminami pašalinant riebalus ir įmaišant augalinio aliejaus. Be to, pakeičiami ir baltymai, sureguliuojamas cukraus ir druskos kiekis bei pridedami reikalingi vitaminai ir mineralai. Iš esmės karvės pieno mišinėliai labai primena natūralų motinos pieną, tačiau reikia pripažinti, kad juose vis dėl to nėra motinos piene esančių hormonų, antikūnių ir kitų sudedamųjų dalių.

Sojos mišinėliai gaminami išskiriant baltymus, į kuriuos įmaišoma augalinio aliejaus, cukraus ir druskos. Šie mišinukai primena karvės pieno mišinius, tiesiog čia baltymai gaunami iš sojos, taigi jie tinka tiems vaikams, kurie sunkiai virškina laktozę.

Suskaidyti mišinėliai gaminami iš aminorūgščių mišinio, todėl jie puikiai tinka tiems kūdikiams, kurie yra alergiški karvės pieno ir sojų mišinukams. Tokie mišinukai yra brangesni už įprastinius, tačiau būtini alergiškiems mažyliams.

Kada ir kiek maitinti kūdikį?

Geriausia kūdikį nuo mažens pratinti prie to paties režimo: tai yra maitinti visą laiką tuo pačiu metu, kad pripratęs prie nustatyto laiko organizmas savaime išalktų ir reikalautų maistelio. Žinoma, ne visi kūdikiai taip lengvai pasiduoda nustatytam režimui. Pirmąsias 3-8 gyvenimo savaites kūdikis dar nesugeba tobulai orientuotis laike, dėl to vieną maitiną jis gali pramiegoti, o kitą kartą atsibusti anksčiau ir prašyti valgyti. Todėl nebūtina mažylio žadinti, jei nepabudo tuomet, kai buvo metas žindyti jį krūtimi. Pakaks pamaitinti jį tuomet, kai jis pats nubunda ir prašo maisto. Kitaip tariant, režimas turi būti, tačiau nebūtina jo laikytis minutė į minutę, nes jis gali būti pakankamai lankstus. Pastebėta, kad dažniau kūdikiai yra linkę pramiegoti antrąjį maitinimą. Labiausiai tikėtina to priežastis yra ta, kad po nakties išalkęs kūdikis sočiai pavalgo pailsėjusios motinos pieno ir jam ilgesnį laiko tarpą nereikia daugiau energijos, t.y. maisto.

2 psl. »

Komentarai (10)

Deimantė 2020-05-23 20:54
Sveik maitinu tuteli mišinėliu ir dvynukių viduriukai užkietėja ir viena iš jų labai atpilinėja ką daryti? Ar netinka mišinėlis ar bandyti pakeisti į kokį kita gal galit patart ?
Romas 2017-04-12 16:12
Ne ne, mes tai vaikui nebdavem misinuko nuo 3 menesiu... Nuo tada davem klijukus, vaikas nebeaugo kaip broilerinis visčiukas (nuo misinuku budavo issiputes, lygiai taip pat, kaip broileriniai viščiukai nuo kombinuotu pasaru). Aisku daktarei nesakeme, nes jie labai puola... Matyt gauna uz tai pinigu, arba bijo, kad vaikai bus stipri ir nebesirgs... Nes mes iki darzelio apart slogos niekuom nesirgom, galejo miegoti lauke, prie adaru langu, nusikloscius - nepersaldavo niekada.
lyne 2014-09-18 11:07
Džiaugiuos kad keturis mėn maitinu mp. Dabar lyg ir reikia primaitint, tai kai ruosi misinuka kosmaras ypač jei namose viena. Uzvirti vandenį vesintį ji iki 40 laipsnių įdėti miltelius plakti vesinti iki 37 laipsniu. O tuo metu kūdikis dėmesio nori. Buvo kraupu. Ir beje jie šlykštūs ir jū neima. na šiandien pas gydytoja, sversim. Tarsimes ka daryt.
Lina 2014-02-22 22:46
manuo kudikiui 3men ir jis nebenori valgit pieno,is desines kruties bega upeliais o is kaires reikia traukti ir daktere sako kad reike primaitinti misinukais,daviau tiuteli ir dabar uzketejo vidurei,skauda pilvuka ir atsisako imti papa,patarkit ka man darit
agne 2013-10-09 16:14
mano vyrykui 4savaite mano pieno nepakako tad pradejau misinukus duot
Sandra 2012-12-31 13:50
Mano berniukui 14 dienu,daviau savo piena,jam jo nepakako,tada pradejau maisyti diena mano pienas,nakti misinelis,nebepakako ir diena jam mano pieno,daviau misineli,atsirado mastitas man,pieno isvis sumazejo,nusprendem maitinti tik misineliu,tai vyrutis ismiega ramiai,suvalgo kiek nori,viena karta 120ml,kita po kokiu 2-3 val 60ml,jai mazai duodu dar,zianu kada jam mazai ir kada jis nori valgyti,tada verkia,o siaip labai ramus,daryk ka nori nej garselio,beto rasausi kada ir kiek suvalge
Kristina 2012-05-31 20:01
mano vaikas labai sveikas bet,ir valgo viska daržoves vaisiu o,labausei jam elergiškam riebuma maista
Nesvarbu 2012-05-31 14:18
Mano mama gali patarti koku permoniu reikia mišineliu
Lina 2012-05-02 16:00
geriausia, kai mama maitina pati.. Man niekad neprireikė pirkti mišinėlių, bet suprantu, kad taip gali ne kiekviena
Ugnė 2012-05-02 10:31
O kaip tą normą sumaitinti, jeigu vaikas nealkanas?

Kūdikių mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai