Kaip išgyventi šventes?

Šventės, šventės, šventės. Visi tarsi susitarę jau nuo lapkričio vidurio pradeda ruoštis šventimui (na, bent jau mintyse). Prekybininkai skaičiuoja augantį pelną, vilioja nuolaidomis. Ore skamba kalėdinės melodijos. Planuojame. Kur švęsti, ką dovanoti, kuo apsirengti. Vieniem šis periodas – gražus laukimo metas, kitiems - švenčių maratonas, tretiems - artėjanti katastrofa. O kur dar mada nekęsti komercinių švenčių...

Būtent švenčių laukimo periodu ir per pačias Kalėdas bei Naujųjų metų sutiktuves daugelį žmonių prislegia liūdesys. Šiuo laikotarpiu vieniši žmonės itin skaudžiai pajunta savo vienatvę. Kai nebus kam įteikti dovanos ir su kuo švęsti. Kodėl ir kam sunku ištverti šventes?

Klysta manantys, jog šį metų periodą sunku ištverti tik vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms, kai mirusių draugų gerokai daugiau, nei gyvų, kai nebelanko vaikai, arba žmonėms, niekada nesukūrusiems šeimos, todėl neturintiems artimųjų. Per šventes sunku ne tik jiems.

Neįsisukti į šventinį šurmulį, neturėti šimto draugų ir būti žmogumi, kurio niekas nepakvietė švęsti -sunkiai pakeliama paaugliams. Šiame amžiuje taip sunku būti kitokiam, nei visi, likti per šventes vienam (arba, o siaube, švęsti su tėvais) daugeliui paauglių reiškia būti nevykėliu. Dažnai neturėjimas galimybės sutikti Naujuosius metus būryje draugų sukelia nepakeliamą gėdą. Tokio vienatvėje likusio paauglio galvoje užgimsta mintys: „švenčia visi, išskyrus mane“, „visi turi draugų, tik ne aš“, „visi kažkur pakviesti, o manęs nekvietė nieks“ „vadinasi esu nevykėlis, niekam nereikalingas“. Sunkiau, nei būti be būrio draugų sutinkant Naujuosius metus, nebent per Valentino dieną neturėti širdies draugo.

2 psl. »

Komentarai (5)

Saule 2011-12-16 18:50
Labai grazi jusu tradicija visiems prisideti prie sventinio stalo. Reikes ir savo gimineje pasistengti daryti ta pati
Sirvydaite 2011-12-15 23:17
O mes turime grazia tradicija kiekvienas pagaminti po patiekala, o dovanos paruostos tik patiems maziausiems :)
Ka 2011-12-15 23:17
As nekreipiu demesio i ta dirbtinai ispusta dovanu pirkima. Su seimos nariai dovanomis net nesikeiciam. Tiesiog pabuname kartu
Partizanė 2011-12-15 20:21
O man šventės patinka :) ir nekelia jokių negatyvių emocijų
Liveta 2011-12-15 19:31
Aš nešvenčiu tokių švenčių. Ne tai, kad nekenčiu, ne tai, kad neturiu su kuo. Tiesiog manau, kad nėra prasmės - jeigu myli žmogų, myli visus metus, o ne tik šventinėmis dienomis.

Žiemos šventės

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai