Kaip gydyti slogą kūdikiams ir mažiems vaikams?

@ Shutterstock

Tėveliai visuomet su nerimu laukia rudens, žiemos bei pavasario, nes būtent vėsiuoju metų laiku stipriai išauga įvairių vaikiškų ligų skaičius. Kartais atrodo, kad mažyliai neserga tik vasarą, o visais kitais mėnesiais negaluoja praktiškai nuolatos.

Ne paslaptis, kad dažniausiai mažus vaikus kamuoja sloga, pakilusi kūno temperatūra, kosulys bei gerklės skausmas. Pirmiausia, ką reikėtų žinoti tėveliams, yra tai, kad ligą reikėtų „griebti už ragų“ iš karto, vos tik ji kėsinasi į mažylio sveikatą. Tuomet vaikelis jausis ne tik geriau, bet ir pasveiks greičiau, nerizikuodamas patirti sunkesnių komplikacijų, pavyzdžiui, skausmingo vidurinės ausies uždegimo. Sloga nėra jau tokia nekalta, ypač vaikams. Tėveliai turėtų atsakingai valyti nosytes mažyliams, ypač kol jie to negali padaryti patys.

Slogos gydymas kūdikiams

Vienas dažniausių mažų vaikų susirgimų – sloga. Kuo vaikas mažesnis, tuo jam sunkiau gyventi su rinitu (nosies gleivinės uždegimu). Žinotina, kad labiausiai varginami kūdikiai iki pusės metų amžiaus, nes jie dar nemoka kvėpuoti per burną. Užsikišusi, paburkusi nosies gleivinė labai apsunkina mažylių kvėpavimą, tad jiems tampa sunku žįsti krūtį arba gerti iš buteliuko, miegoti ir žaisti.

Mažiems kūdikėliams ir vaikams labai svarbu užtikrinti galimybę laisvai kvėpuoti, tad nosytę reikėtų valyti taip dažnai, kaip reikia – kartais net ir kelias dešimtis kartų per parą. Jei nosies išskyros pakankamai skystos, jas įmanoma pašalinti specialiais siurbtukais su minkštais galiukais. Siurbiant reikėtų atsargiai prilaikyti mažylį. Daugumai ši procedūra nepatinka, tačiau ji labai svarbi, jei gleivių neįmanoma pašalinti tiesiog izotoniniu jūros vandens suvilgytu vatos gumulėliu.

Kai nosies sekretas tirštesnis ar kietesnis, prieš tai jį naudinga suskystinti specialiu kūdikiams skirtu jūros vandeniu (pavyzdžiui, „Quixx Baby“ nosies lašais, tinkamais nuo pat gimimo arba „Quixx Soft“ purškalu su alavijų ekstraktu, tinkamu nuo 6 mėnesių amžiaus). Jūros vanduo padės ne tik suminkštinti sunkiai pašalinamus nešvarumus, bet ir prisidės prie veiksmingo nosies skalavimo, kurio metu greičiau pašalinami ir ligos sukėlėjai. Taip lengviau atstatoma normali nosies gleivinės funkcija bei drėgnumas. Vaikui nosytę valyti reikia kiekvieną kartą, vos tik pajuntama, kad jis nebegali laisvai kvėpuoti. Ypatingai daug dėmesio reikėtų skirti prieš miegą – su užsikimšusia nosyte miegas tikrai negali būti kokybiškas, o nepailsėjęs mažylis greitai tikrai nepasveiks.

Slogos gydymas mažiems vaikams

2-3 metukų vaikai vis dar nemoka kokybiškai išpūsti nosytės, tad jiems taip pat reikėtų atsakingai išvalyti nosies landas. Jei nosis tinkamai neišvaloma, labai padidėja komplikacijų tikimybė, be to, mažylis jaučia didelį diskomfortą. Taip vadinamas „gerklinis“ kosulys atsiranda būtent dėl didelio į ryklę tekančio nosies sekreto kiekio – jis nuolat dirgina gerklę ir priverčia mažylį gana stipriai kosėti. Jei tinkamai išvalius nosytę šis kosulys dingsta, tuomet labai tikėtina, kad jis atsirado būtent dėl slogos.

Vyresniems vaikams jau galima naudoti hipertoninį jūros vandenį, kuris ne tik išvalys nosytę nuo gleivių pertekliaus, nešvarumų ir ligos sukėlėjų, bet ir padės sumažinti nosies gleivinės paburkimą. Vaikams nuo 6 mėnesių amžiaus tinkamas „Quixx“ hipertoninio jūros vandens purškalas, o vaikams nuo 6 metų jau galima naudoti „Quixx Extra“ purškalą su eukalipto aliejumi, kuris itin veiksmingai palengvina kvėpavimą. Beje, jei mažyliams prireikia lašinti nosies lašų, prieš tai būtina išvalyti nosies landas, pasitelkiant tam pritaikytą jūros vandenį ir tik tuomet lašinti specialius preparatus, dėl kurių vartojimo būtina pasitarti su vaikelio gydytoju.

Šaltinis: Partnerių turinys

Komentarai

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai