„Pampers“ pataria: kūdikio kuo greičiau susilaukti svajojančioms poroms reikėtų žengti keletą svarbių žingsnių, padidinančių pastojimo galimybę, o taip pat svarbu nesijaudinti ir mėgautis procesu!
1. Nutraukite kontraceptinių priemonių vartojimą. Ilgą laiką vartojus kontraceptines priemones, organizmui reikės laiko, kol ciklas normalizuosis ir ovuliacija taps pastovi.
Tablečių, pleistrų, implanto ir kt. kontraceptinis poveikis po vartojimo nutraukimo yra trumpas, vos iki savaitės, tačiau ciklui iš naujo „susistyguoti“ gali prireikti ir kelių mėnesių.
2. Pasirūpinkite savo ir partnerio sveikata. Sėkmingam pastojimui, vaisiaus įsitvirtinimui, jo raidai ir nėštumo eigai didelę įtaką turi mamos sveikata. Kūdikį planuojančiai moteriai reikėtų atsikratyti žalingų įpročių, sveikai maitintis, nepamiršti fizinio aktyvumo. Rekomenduojama dar iki pastojimo pradėti vartoti nėščiosioms skirtus vitaminų ir mineralų kompleksus arba maisto papildus su folio rūgštimi, vitaminu D, B grupės ir kitais vitaminais, geležimi, cinku kalciu ir kitomis mineralinėmis medžiagomis.
Į kūdikį planuojančio vyro sveikatą neretai žvelgiama pro pirštus, tačiau sveika gyvensena ženkliai pagerina spermos kokybę. Vyrams taip pat reikėtų atsikratyti žalingų įpročių (ypač rūkymo, kuris lemia spermatozoidų kiekio sumažėjimą), sveikai maitintis, sportuoti ar aktyviau leisti laisvalaikį. Vyrams rekomenduojama vartoti vitaminų ir mineralų kompleksus arba maisto papildus su didesne vitamino B12, vitamino E, vitamino C, cinko, seleno doze.
3. Apskaičiuokite vaisingas dienas. Moteris gali pastoti tik vaisingomis dienomis, t.y. kuomet į gimdą patenka moters kiaušialąstė, kurią gali apvaisinti vyro spermatozoidas. Ovuliacija įvyksta maždaug ciklo viduryje, 12–16 ciklo dieną, tačiau pastoti įmanoma ir kelios dienos iki ovuliacijos. Vaisingomis moters dienomis laikomos 5 dienos iki ovuliacijos ir 1-2 dienos po numatomos ovuliacijos dienos (jeigu ovuliacija įvyktų truputį vėliau).
Vaisingų dienų apskaičiavimas, remiantis moters menstruacijų ciklu, yra pakankamai tikslus, tačiau tik tuomet, jeigu ciklas reguliarus. Jeigu menstruacijos nėra reguliarios arba jeigu norite „apsidrausti“, vaisingas dienas galite nustatyti ir kitais būdais.
Vaisingų dienų metu kai kurios moterys pastebi panašius pokyčius, kaip ir prieš menstruacijas - krūtys tampa jautrios, moteris gali būti irzli, prasčiau miegoti, skųstis apetito stoka ar jo padidėjimu, jausti maudimą pilvo apačioje. Moterys dažnai pastebi makšties išskyrų pasikeitimą - jos tampa panašios į kiaušinio baltymą, skaidrios, lipnios, tąsios, jų padaugėja.
Ovuliaciją galima gan patikimai nustatyti, matuojant bazinę kūno temperatūrą (BKT). Iki ovuliacijos metu BKT yra truputį žemesnė, o jai įvykus - pakyla 0,2-0,5°C. BKT reikia matuoti labai nuosekliai - kasdien, visuomet toje pačioje vietoje (po liežuviu, makštyje arba išangėje), tuo pačiu metu, jautriu termometru. BKT visuomet užsirašykite ir stebėkite pokyčius.
Ypač tiksliai ovuliaciją padės nustatyti ovuliacijos testai. Prieš ovuliaciją moters organizme ženkliai padidėja liuteinizuojančio hormono (LH) koncentraciją, kurią ir parodo ovuliacijos testas. Teigiamas ovuliacijos testas reiškia, kad ovuliacija įvyks per artimiausias 3 dienas.
4. Mėgaukitės procesu. Kūdikio bandančios susilaukti poros kartais perdėm pasineria į biologiją, tačiau pamiršta emocijas. Siekiant pastoti, svarbu stebėti moters ciklą ir nepraleisti vaisingų dienų, bet nereikėtų į šalį nustumti spontaniškumo, romantikos ir mėgavimosi seksu. Kai kurie tyrimai rodo, kad orgazmas padidina pastojimo tikimybę!
5. Nepasiduokite stresui. Retai porai pavyksta pastoti po pirmųjų bandymų. Didžioji dauguma nėštumu pradeda džiaugtis po 3-6 mėnesių, o dėl pastojimo problemų ar galimo nevaisingumo jaudintis reikėtų pradėti tik praėjus metams po bandymų pastoti.
Pasistenkite nepasiduoti stresui, kuris ženkliai suprastina fizinės ir emocinės sveikatos būklę ir tik dar labiau atitolina nuo džiaugsmingo tapimo tėveliais.
Komentarai