Kaip elgtis, jei vaikas bijo gydytojų?

Daugeliui mamų pažįstama situacija, kai vaiko apsilankymas pas gydytoją virsta rimtu išbandymu. Juk net ir mes, suaugusieji, kartais visais įmanomais būdais vengiame vizito į polikliniką ar ligoninę, o ką jau bekalbėti apie vaikus... Juk tarp jų gydytojų ir skiepų baimė yra itin paplitusi.
 
Įvairių psichologinių tyrimų duomenimis, šios baimės dažniausiai būdingos skirtingų amžiaus grupių vaikams:
 

  • Mergaitėms ir berniukams nuo 3 metų amžiaus;
  • Mergaitėms nuo 5 iki 8 ir nuo 10 iki 12 metų;
  • Berniukams nuo 6 iki 9 ir sulaukus 11 metų.

 
Kai kuriems vaikučiams baimę įveikti arba bent jau ją sumažinti padeda tai, kad šalia yra mama – ji gali nuraminti prisilietimu, pasakyti ką nors švelnaus ir malonaus. Kiti gi lengviau atsikvepia, kai gydytojas arba gydytoja parodo, kiek ir kokių žaisliukų išgydė.
 
Dar kitų baimė būna tokia didelė, kad jie iš visų jėgų priešinasi medicininėms procedūroms, tad mažųjų pacientų gydymas tampa itin sunkus. Tokiu atveju paprastai nepadeda nei įtikinėjimai, kad viena ar kita procedūra yra būtina, nei aiškinimas, kad iš tikrųjų nieko baisaus joje nėra. Net pažadas kuo nors apdovanoti už gerą elgesį gydytojo kabinete lieka neišgirstas. Tokiose situacijose tėveliai pasijunta esantys visiškai bejėgiai, nežino, kaip padėti savo atžalai. Kai kurie suaugusieji patys tampa labai neramūs, jaudinasi dėl vaiko, kiti gi ne juokais pykteli ir ima gėdinti atžalą, kaltinti ją dėl bailumo ir neklusnumo. Tėvų emocijas suprasti nesudėtinga, tačiau toks jų elgesys problemą dažniausiai tik paaštrina. Tėvelių baimė ir nerimas tik sustiprina vaiko baimę, o grasinimai ir pašaipos įvaro ją giliau, be to, atima pasitikėjimą tėvais.
 

2 psl. »

Komentarai

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai