Kaip elgiamės, kai santykiai baigiasi?

Kiekviena moteris skirtingai išgyvena išsiskyrimo skausmą. Vienos užsidaro savyje ir depresuoja, kitos bando keršyti ir visais įmanomais būdais įskaudinti buvusį mylimąjį. Amerikiečių psichologai dažniausiai pasitaikantiems išsiskyrimo sindromams sugalvojo “diagnozes”.

Penelopija. Tai – neracionalus noras visais įmanomais būdais išsaugoti ištikimybę objektui, kurio net neturi. Visos tokios moters mintys sukasi tik apie jos svajonių vyrą ir ji šventai tiki, kad lauks savo išrinktojo visą gyvenimą. Aplinkiniai nieko įtartino nepastebi, kadangi šia liga serganti moteris gyvena įprastą gyvenimą. Deja, jai pačiai neturėtų būti lengva… blogiausia tai, kad tokį atsidavimą ji vertina ne kaip nenormalų reiškinį, o kaip didelį pasiekimą.

Medeitas. Gana dažnai pasireiškianti forma, kuomet apima nevaldomas noras atkeršyti savo buvusiajam. Tokia moteris nuolatos kuria planus, kaip susidoroti ir sukelti kuo daugiau skausmo. Blogiausia, kad keršto planai kurpiami ne tik “ex” mylimajam, bet ir kitiems, su visa istorija susijusiems dalyviams: jo šeimai, naujajai mylimajai, vaikams ir t.t. Neretai tokios moterys kaip geriausią keršto būdą pasirenka juodąją magiją.

Didoneozė. Tai – labai dažnai pasitaikanti forma, kuomet išsiskyrimą moteris bando analizuoti su aplinkiniais. Ji nuolatos kalba apie buvusius santykius ir vis iš naujo bando sugrįžti į praeitį bei suprasti išsiskyrimo priežastis. Ji nesistengia visko išgyventi pati, todėl savo nusivylimą išlieja draugėms ar tiesiog bendradarbiams. Tai – tipinis aukos vaidmuo. Per ilgas santykių analizavimas tokioms moterims sukelia depresiją ir paskatina norą nusižudyti.

2 psl. »

Komentarai (3)

ajajai 2012-11-05 14:09
mane vaikinas pries pora dienu paliko, isvadines visais nenoriu net pagalvot kas bus toliau
Išvada? 2012-05-25 12:04
Tai parom išvadas, a? :)
Kaip as :( 2012-04-11 22:44
Izolditas. Tai – potologinis priklausymas nuo meilės objekto, pasireiškiantis nesugebėjimu nutraukti visiškai neperspektyvius santykius. Šios moterys dažniausiai kankinasi, tačiau visko užbaigti taip ir nesugeba, teisindamos viską likimu. Jos gali kentėti mylimojo alkoholizmą ar smurtą, tačiau net ir turėdamos kur išeiti – pasilieka, nes nesugeba priimti ryžtingų sprendimų.

Suaugusiųjų santykiai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai