Kaip darželinukų tėvams įveikti nerimą?

@ Shutterstock

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų darželio „Vaiko šypsena“ direktorė Indrė Rutavičienė įsitikinusi, kad daugeliui tėvų šiuo metu tenka išgyventi didelį nerimo jausmą.

Tėvams teks patikėti brangiausio turto priežiūrą darželio pedagogams. Ir jei paslapčia jau nubraukėte vieną kitą būsimo išsiskyrimo ašarą – Indrė Rutavičienė rekomenduoja darželio bendruomenės tėvams paruoštą 9 žingsnelių programą, kuri padės sumažinti išsiskyrimo skausmą.

1. Susikurkite savo atsisveikinimo ritualą
Bučinys, apkabinimas, palinkėjimas. Nereikėtų atsisveikinti su vaiku keletą kartų. Vienas, bet „geras“ kartas ir malonus palinkėjimas. Kai atsisveikinate, iškart išeikite. Nereikėtų stoviniuoti ir stebėti vaiko, kai jau pasakėte atsisveikinimo žodžius.

2. Gerbkite savo jausmus
Tėvų prigimtinis poreikis yra būti su savo vaiku ir visada juo rūpintis. Todėl visiškai normalu išgyventi visus išsiskyrimą lydinčius jausmus. Liūdesys ir nerimas yra tokie pat gerbtini jausmai, nesigėdykite jų. Mylintys tėvai gali jaustis visaip. Nebijokite būti natūralūs ir nuoširdūs sau ir kitiems. Pasakykite savo artimiesiems kaip jūs jaučiatės. Tik tuomet jie turės galimybę Jums padėti.

3. Susidorokite su savo jausmais
Turite būti emociškai ramūs tam, kad galėtumėte tinkamai motyvuoti savo vaiką naujajame etape. Lengva ir nuostabi nauja diena darželyje nesigaus, jei jūsų akyse žibės liūdesio ašaros. Vaikai perima tėvų emocijas, todėl jei jums sunku išsiskirti – tegul į darželį vaiką palydi kitas šeimos narys.

4. Pasitikėkite savo vaiko prigimtiniais gebėjimais
Augantis vaikas natūraliai yra smalsus ir norintis tyrinėti, pažinti ir suprasti. Nuoširdus tikėjimas savo vaiko gebėjimais ir darželio pedagogais padės Jums jaustis saugiai ir užtikrintai.

5. Susipažinkite su darželio pedagogais
Sunku jaustis ramiai, jei nežinote su kuo paliekate savo vaiką. Todėl susipažinkite su ugdymo įstaigos personalu prieš darželio lankymo pradžią. Kasdien trumpai aptarkite vaiko dieną. Išklausykite pedagogų patarimus į pastebėjimus, nes kompetetinga informacija ir glaudus bendradarbiavimas užtikrina sklandų visos šeimos adaptavimosi darželyje periodą.

6. Rodykite savo meilę
Leiskite kokybišką laisvalaikį kartu. Ir Jums, ir vaikui būtina pajausti ryšį ir suprasti, kad ir darželiui, ir Jūsų meilės ritualams užteks laiko. Vaikas turi suprasti, kad jis toks pats mylimas, kad jo meilės poreikiai bus patenkinti visuomet. Išnaudokite kiekvieną galimybę apsikabinti, pasakyti meilės žodžius ir tiesiog pabūti kartu. Pasistenkite prajuokinti savo vaiką kiekvieną kartą, kai grįžtate iš darželio. Tokiu būdu atsikratysite išsiskyrimo įtampos ir Jūs, ir mažylis.

7. Pasiruoškite rytui vakare ir gerai išsimiegokite
Sunku būti kantriems ir dėmesingiems kai turite skubėti. Atlikite visą namų ruošą vakare, o ryte laiką skirkite tik vaikui. Šilti Jūsų padrąsinimai ir apsikabinimai prieš išsiskiriant gali užtrukti ilgiau nei tikėjotės. Todėl suplanuokite laiką taip, kad nereikėtų dar ir nervintis dėl vėlavimo į susirinkimą.

8. Suplanuokite savo laisvalaikį
Atsiradus laikui, kai vaikas darželyje - pasidarykite neatidėliotinų darbų sąrašą ir jį vykdykite. Leiskite laiką naudingai, bet nepamirškite ir savęs palepinimo ritualų, kurie padės Jums jaustis laimingiems ir pailsėjusiems.

9. Grįžkite į savo gyvenimą
Trumpas išsiskyrimas su vaiku suteikia Jums galimybę vėl pabūti savo gyvenimo pagrindiniu herojumi – išnaudokite šią galimybę nuoširdžiai ir efektyviai. Nes tik meilė sau ir aplinkiniams pagimdo laimę Jūsų namuose ir gyvenimuose.Vaikų darželio „Vaiko šypsena“ vienas iš pagrindinių prioritetų yra stipri ir laiminga bendruomenė, nes tik laimingi ir savimi pasitikintys tėvai gali užtikrinti kokybišką vaiko raidą ir visavertį gyvenimą. Darželio pedagogai ir tėvai nuolat glaudžiai bendradarbiauja.

Rūpinimasis savimi yra labai svarbiausia pareiga tėvų gyvenime. Tik save mylintys šeimos nariai, kurių poreikiai yra sąžiningai ir lygiaverčiai patenkinti gali atlikti visas socialines funkcijas kokybiškai. Todėl bendruomenės nariams visuomet primename - gerbkite ir mylėkite pirmiausiai save.

Vaikų darželio „Vaiko šypsena“ direktorė Indrė Rutavičienė yra įsitikinusi, kad meilė sau ir kitam, glaudus tėvų ir darželio pedagogų bendradarbiavimas užaugina vaikui sparnus ir nuramina tėvus. Tad vertinkite naują darželinuko etapą kaip galimybę visai šeimai gyventi įdomiai ir kokybiškai ir būkite laimingi!

Šaltinis: Partnerių turinys

Komentarai

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai