Kaip auga mažylio svoris?

Tinkama mityba – sveiko kūdikio augimo pagrindas. Daugumai mamyčių nuolatos iškyla klausimas „Ar mano kūdikio svoris yra tinkamas?“.  Žinoma, mama puikiai jaučia, ar jos vaikas gerai jaučiasi, tačiau painiavos dažnai įneša aplinkinių nuomonės (kurios neretai labai išsiskiria). Tarkim dabartinės močiutės, savo vaikus auginusios kitomis sąlygomis, buvo įpratusios vaikus maitinti kuo daugiau ir riebiau, kad tik mažylis būtų putlus. Tais laikais išsipūtę vaiko žandukai buvo laikytini grožio ir mamos rūpesčio rodikliu. Tačiau laikai keičiasi. Deja, kasdien matant savo vaikelį, pastebėti kažkokius pokyčius nėra taip paprasta, todėl geriausia – reguliariai lankytis pas gydytojus, kurie tikrai galės objektyviai įvertinti mažylio augimą.

Kaip auga kūdikio svoris?

Pirmąsias savo gyvenimo dienas mažylis gali būti visai nevalgus. Dėl to nereikia per daug nerimauti, nes sveikas, pilnai išsivystęs kūdikis turi pakankamai riebalų ir skysčių, dėl to trumpas mitybos sutrikimas jam nekelia jokios grėsmės. Nevalgymo priežasčių gali būti daugybė, tačiau pagrindinės yra dvi: kūdikiui sunku apsiprasti su pasikeitusia aplinka arba jis tiesiog dar neišmoko tinkamai žįsti krūties. Savaitės laikotarpyje šios problemos turėtų išsispręsti savaime ir kūdikio mityba susinormalizuos.

Antrosios kūdikio gyvenimo savaitės metu vyksta pats sparčiausias augimas. Šiuo laikotarpiu mažylio svoris per dieną padidėja maždaug 28,35g., taigi vos per vieną savaitę jie pasunkėja maždaug 200g. Žinoma, tai tėra vidutiniai rodikliai. Tie kūdikiai, kurie gimė stambesni, svorio gali priaugti šiek tiek mažiau, o tie, kurie gimė smulkučiai, antrosios savaitės metu gali augti sparčiau, nei įprasta.

Trečiąjį kūdikio gyvenimo mėnesį svorio augumas lėtėja. Per tris dienas jis priauga apie 50- 60 gramų. Augant tokiu tempu po 4 mėnesių kūdikis sveria maždaug du kartus daugiau, nei ką tik gimęs.

2 psl. »

Komentarai (4)

Kristina 2012-05-31 20:05
mano vaikas tai neaugo višvoro jo vardas Linas.ir 3mėnėsei
Nesvarbu 2012-05-31 14:23
Aš manau kad vaiku auga višvorio kad per daug valgo arba buti kudiesne valgyt vaisu ir koše visoku mityba
Brokokolis 2012-02-14 17:18
Blogas pavyzdys užkrečia. Net jeigu apkūniems ir neprisižiūrintiems tėvams gims normalus mažylis, jis perims iš savo gimdytojų gyvenimo būdą, įpročius.
Augustė 2012-02-14 08:18
Ačiū :) man tai dabar labai aktualu

Kūdikių mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai