Kaip atsikratyti pavydo jausmo

Nepavydėti kitiems – tai viena iš pagrindinių laimės sudėtinių dalių. Deja, pavydo jausmas bent retkarčiai kankina praktiškai visus. Vieniems jis staiga blyksteli ir užgesta, nepridarydamas jokios žalos, o kitus graužia ilgą laiką, neleisdamas judėti į priekį ir tiesiog laimingai gyventi savo gyvenimą.

Specialistai mano, kad pavydo priepuolio metu žmogaus smegenyse aktyvuojasi sritys, atsakingos už fizinį skausmą. Būtent dėl šios priežasties pavydas sukelia tiek daug kančių. Atsikratyti pavydo jausmo tiesiog būtina, antraip jis išsivystys į nuolatinę neigiamą emociją, kuri gali visiškai sudrumsti gyvenimą.

Kodėl atsiranda pavydas?

 • Dėl nuolatinio savęs lyginimo su kitais žmonėmis ar jų pasiekimais;
 • Dėl nepasitenkinimo pačiu savimi, perdėto kritiškumo;
 • Dėl aplinkinių rodomos užuojautos. Pavyzdžiui, jei aplinkiniai nuolatos kartos, kaip jiems gaila, kad dar neištekėjai, visai netrukus gali imti pavydėti susituokusiems, nors iš esmės apie vestuves net nesvajojai.
 • Dėl tinginystės. Aktyvus žmogus, negailintis jėgų savo tikslų siekimui, tiesiog negali būti pavydus, nes pats tikslo siekimas rodo, kad žmogus tiki savo jėgomis ir tuo, kad gali pasiekti tiek pat kiek kiti ar net daugiau.
 • Dėl tuštybės, kuri verčia save laikyti aukščiau kitų. Šiuo atveju pavydima, kad kiti turi tiek pat kiek ir tu, nors tariamai to nenusipelnė.

Prieš bandant įveikti pavydą, visų pirma reikėtų išsiaiškinti jo ištakas, o tuomet jau laukia ilgas ir sunkus darbas su savimi.

Štai keletas patarimų, kurie turėtų padėti įveikti pavydo jausmą

 • Pabandyk atrasti bent keletą savo savybių ar net asmeninių daiktų, kurių tau galėtų pavydėti kiti. Išmok vertinti situaciją iš kelių pusių. Pavyzdžiui, tavo draugė turi gerai uždirbantį vyrą, bet tu tu užtai iš saviškio sulauki gerokai daugiau dėmesio, nei ji.
 • Visuomet sau primink (gali net užsirašyti), kad pavydo jausmas yra beprasmis, nes vistiek nepadės tau gauti to, ko tu pavydi. Geriau jau imkis tam tikrų konkrečių veiksmų, tuomet ir negatyvioms emocijoms laiko liks mažiau, ir tai, ko trokšti, gausi greičiau.
 • Pabandyk savo troškimą įvertinti kritiškai. Pavyzdžiui, jei pavydo naujo draugės automobilio, pagalvok apie tai, kiek pinigų jam reikėjo išleisti, nors tai tėra priemonė, padedanti nusigauti iš vienos vietos į kitą.
 • Surask galimų situacijos minusų. Pavyzdžiui, tavo draugė – didelės įmonės direktorė. Pagalvok, kokia didelė atsakomybė jai tenka ir kiek daug savo laiko ji turi skirti darbui, kai tu tuo tarpu gali ramiai sau ilsėtis namuose.
 • Pavydas – tai pats puikiausias ženklas, rodantis, ko tau gyvenime trūksta. Pabandyk paanalizuoti savo pavydo jausmą ir sugalvoti konkrečius veiksmus, kad gautum tai, ko pavydi.
 • Pagalvok, ar pavydi konkretaus daikto, ar tiesiog žmogaus laimės. Jei tai – pastarasis variantas, tuomet labai tikėtina, kad savo asmeninę laimę gali susikurti kitais būdais, tereikia pagalvoti, kas tau gyvenime teikia džiaugsmą ir užsibrėžti konkrečius tikslus.
 • Padėk tiems, kuriems reikia pagalbos – tai sustiprins tavo tikėjimą, kad galbūt tu ir nepasiekei to, ko trokšti, tačiau gyveni ne veltui.

Komentarai (6)

Gintaras 2016-09-12 00:30
Straipsnis tikrai neblogas. Tačiau yra ir trūkumų. Pvz.: aš turiu priešingą problemą - niekam nieko nepavydžiu, nekalbant apie meilės dalykus, :) ir iš to gaunasi kvailai, kad kai man gyvenime sekasi, aš nebūnu pasiruošęs žmonių pavydui, pykčiui, intrigoms, nes neturiu to jausmo ir negaliu suprasti kitų... Tai tikrai yra negerai, nes elgtis reikia adekvačiai realybei, o man tenka mokytis ant savo kailio patiriant neigiamas žmonių reakcijas, kurias aš per tą nesuvokimą išprovokuoju.
pavyduole 2015-04-14 12:52
mane ima pavydas tada kai mano drauge viska ka as sunkiai uzdirbu, gauna labai paprastai ir tiesiog megaujasi gyvenimu, jai niekada nereikia stengtis, nes viskas lyg ant lekstes paduota, nesuprantu kodel, as visa laika stengiuosi, o ji niekados nesistengia ka nors padaryti gerai... as nenoriu buti kaip ji, bet nesuprantu kodel toki zmones kuriems viskas dzin visa laika gauna tai ko troksta labai paprastu budu
geras straipsnis 2014-01-13 17:12
geras straipsnis
Lukrecija 2012-07-07 00:43
Mane domina kodel aš pavydžiu kitems kad kažka turi
Lidija 2012-07-05 18:11
pesimistiškai mane nuteikia tokie patarimai. Ypač pats paskutinis
Natali 2012-07-03 11:21
Neblogi patarimai

Suaugusiųjų santykiai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai