Kaip atgaivinti blėstančius jausmus?

Labai gaila, tačiau daugumos iš mūsų gyvenimo tempas toks įtemptas, kad neretai pamirštame pačius artimiausius žmones, o šiuo atveju – savo vyrą. Taip, jis visuomet šalia, tačiau aistra kažkur dingo. Laikui bėgant jūs vis labiau tolstate vienas nuo kito, kol galiausiai apsidairai ir supranti, kad iš jūsų santykių neliko nieko, tik draugiškas gyvenimas po vienu stogu.

Mūsų jausmai ir emocijos tiesiogiai priklauso nuo hormonų. Iš esmės meilė – tai cheminių procesų darinys. Įsimylėjimo laikotarpiu, įprastai maždaug pirmaisiais santykių metais, dopaminas sukelia aistrą, euforijos būseną, skatina teigiamas emocijas. Šis hormonas gali “kontroliuoti” žmogaus pojūčius maždaug 2-3 metus, būtent dėl šios priežasties dažniausiai sakoma, kad meilė trunka iki trejų metų.

Vėliau “kontrolę” perima oksitocinas, kuris užtikrina prisirišimą prie žmogaus ir stabilius santykius. Dauguma mano, kad šis ramybės periodas – tai meilės pabaiga. Iš tiesų viskas priklauso tik nuo požiūrio. Reikėtų suprasti, kad visą gyvenimą jausti kunkuliuojančią aistrą tam pačiam žmogui tikrai nepavyks. O ramūs ir “nusigludinę” santykiai – tai ne meilės pabaiga, o tiesiog kitokia meilės stadija, kurios metu aktualesnis tampa ne fizinis, o emocinis artumas.

Taigi, galime padaryti išvadą, kad santykiuose išnykusią aistrą galima atgaivinti privertus veikti  hormonus, t.y. suaktyvinus endorfinų ir dopamino gamybą. Ir patikėkite, tai padaryti tikrai įmanoma. Kodėl dauguma psichologų pataria šypsotis sau prieš veidrodį? Todėl, kad egzistuoja ryšys tarp galvos smegenų ir veido raumenų. Net ir ne natūrali veidrodyje matoma šypsena galvos smegenis veikia lygiai taip pat, kad ir natūrali, todėl nusišypsojus organizme išskiriamas laimės hormonas seratoninas.

2 psl. »

Komentarai (4)

Vaida 2012-06-26 12:51
Būna daug tokių vaikinų namisėdos, atsargiai, laukia ilga nuobodi draugystė arba santuoka.
daivosius 2012-05-24 17:24
Frėja, labai smagi idėja :) Tik vat maniškis labai namisėda... Jį kur nors ištempti praktiškai neįmanoma
Frėja 2012-05-24 16:56
mes einame į "aklą pasimatymą". Ta prasme, pasipuošiame, apsirengiame ir susitariame susitikti ten, kur nė vienas iš mūsų nebuvo. Pasiskaitom atsiliepimus apie kavines ir panašiai.
Toma 2012-05-22 12:42
Ech, mes susituokę per trumpai, kad tektų gaivint :)

Suaugusiųjų santykiai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai