Kai pilvelyje auga du kūdikėliai

Tikriausiai dauguma pastojusių moterų bent kartą pagalvoja „O kas bus, jei gims dvynukai?“. Deja, taip pasitaiko ne itin dažnai, nes didelės įtakos čia turi paveldėjimas. Ir vis dėl to, jei jau laukiesi dvynukų, tau tikriausiai bus įdomu žinoti, kaip jie auga tavo pilvelyje ir kaip galiausiai gimsta.

Dažniausiai dvynukai vystosi dviejuose apvaisintuose kiaušinėliuose, t.y. vienas kiaušinėlis augina vieną vaisių, o kitas – kitą. Tačiau pasitaiko (nors ir gana retai), kad dvynukai gimsta iš vieno kiaušinėlio.

Kaip gimdoje formuojasi vaisius?

Dviejų kiaušinėlių dvyniai gyvena tarsi atskirus gyvenimus: kiekvienas turi savo atskirus dangalus iš kurių vėliau išsivysto placentos. Įdomu tai, kad netgi augdami tuo pačiu metu, abu būsimi kūdikėliai gali turėti visiškai skirtingas kraujo grupes.

Vieno kiaušinėlio dvyniai dažniausiai turi atskirus vandeninius dangalus, tačiau vieną bendrą gaurelinį dangalą. Kartais pasitaiko, kad abu vaisiai auga tame pačiame vandeniniame dangale, tačiau tai nėra geras ženklas, nes tokie kūdikėliai gali gimti suaugę vienas su kitu arba tiesiog apsigimę. Įdomu tai, kad vieno kiaušinėlio dvyniai visuomet būna tos pačios lyties, priešingai, nei dviejų kiaušinėlių. Be to, jie turi tokią pačią kraujo grupę.

Besilaukiančios dviejų kūdikėlių mamytės dažniausiai jaučiasi labiau nuvargusios, nei kitos nėštukės. Tai visiškai normalu, nes daugiavaisio nėštumo metu gimda auga greičiau, nei esant vienam vaisiui. Tokias mamytes dažniau kamuoja ir papildomi nemalonūs simptomai: galvos skausmai, vėmimas, nugaros skausmai.

Kaip gimsta dvynukai?

Jeigu viskas vyksta pagal planą, dviejų vaikučių gimdymo eiga būna įprasta. Iš pradžių išsiplečia gimdos kaklelis, vėliau plyšta pirmojo vaisiaus vandenų pūslė ir gimsta pirmasis kūdikis. Vėliau, maždaug po valandos, plyšta antrojo vaisiaus vandenų pūslė ir mamytė gali džiaugtis turėdama du vaikučius.

2 psl. »

Komentarai (15)

m,./.m,. 2014-07-24 15:24
bvghk b
Hpc 2014-04-08 21:04
Mums liko 1,5 savaites,laukiam nesulaukiam savo stebukleliu :)
Natalija 2014-01-04 23:42
mano vyro brolis turi dvinukus ar yra tikimybe kad ir man gims dvinukai?
Natalija 2014-01-04 23:42
mano vyro brolis turi dvinukus ar yra tikimybe kad ir man gims dvinukai?
Angelika 2013-11-02 15:34
Gal ir man bus dvynnukai,nes mano mociute is dvyniu yra!:-)
Vicky 2013-08-30 15:00
Mes tik vakar suzinojom,kad turesim dvynukus. Pas mane gimineje yra dvynukai is mamos puses:) didelis sokas nes man tik 22metai :) bet tuo paciu ir didelis dziaugsmas
Mamyte 2013-02-25 19:02
O mums liko tik du menesiukai :) labai laukiu savo mazyliu, neapsakomas jausmas!! Dvigubai daugiau meiles :)
sonata 2013-02-14 15:42
vakar suzinojau kad kaukiames dvynuku gavom dideli soka nes nei mano nei vyro gimineje dvyniu nera. mum 6 savaiotes truputi ruzavai pateplioju tik rytais gal zinot kodel? daktarai sako kad pradzioje tai normalu turiu 2 vaikelius ir nei su vienu taip nebuvo
Evelina 2013-01-22 17:41
As laukiuosi vieno, o vyro broluio zmona laukiasi dvieju. Kai as pastojau vyra kazkodel isgazdino mintis apie du vaikus is karto :D
e 2011-11-30 18:24
niekada gimineje nebuvo dvyniu..pati auginu dvynukes.neispasakytas dziaugsmas!!!!

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai