Kada reikia nusitraukinėti pieną?

Visos krūtimi maitinančios mamytės yra girdėjusios apie pieno nutraukinėjimą. Apie tai papasakos medicinos seselė gimdymo namuose, o po to ir pediatrė, pas kurią reguliariai lankysiesi su mažyliu. Kartais mamytėms susidaro įspūdis, kad pieną nutraukinėti reikia absoliučiai visoms.

Žinoma, per visą maitinimo krūtimi periodą praktiškai kiekvienai mamytei pasitaiko situacijų, kuomet tenka atsitraukti nuo mažylio kelioms valandoms ir tam laikotarpiui būtina palikti natūralaus pienuko, tačiau tai nereiškia, kad nusitraukinėti pieną reikia kiekvieną dieną.

Pieno nutraukinėjimas būtinas tik pirmomis 3-4 dienomis po gimdymo, kuomet pienelis pasirodo tik po priešpienio ir įprastai dideliais kiekiais. Krūties visiškai “ištuštinti” nereikia, nes kuo daugiau pieno nutrauksite, tuo daugiau jo vėl pasigamins.

Nutraukinėti pienelį teks ir tuo atveju, jei su kūdikiu reikės išsiskirti ilgesniam laikui. Tokiais skubiais atvejais pienas nutraukinėjamas 6-10 kartų per dieną. Dar viena situacija, reikalaujanti pieno nutraukimo – tai laktostazė, kurios metu krūtinė patinsta, o mažylis negali pienelio “iščiulpti” savarankiškai. Pasitaiko, kad krūtinėje prisikaupia tiek daug pieno, jog speneliai patinsta ir sukietėja, taigi kūdikis ir vėl negali žįsti. Tokiu atveju pieno nutraukimas – geriausia pirmoji pagalba, padedanti sumažinti krūties patinimą ir suminkštinti spenelius.

Nutraukti pieną galima dviem metodais: rankomis arba specialiu pientraukiu. Laktostazės atveju geriausia rinktis rankinį metodą: krūtinę apiplauk šiltu vandeniu ir pirštų galais lengvai spausk spenelio aureolę įvairiomis kryptimis. Rankinis metodas padeda geriau stimuliuoti laktaciją, nei naudojimasis prietaisais.

2 psl. »

Komentarai (6)

zivile 2018-10-27 21:32
man yra broblema mano spenelei niekam tike ir vaikiukas nepajema spenelio patarkyt ka daryt nes as nezinau padekit
ernesta 2012-07-07 20:15
kaip nemolonu
Justė 2012-04-26 15:51
Tie uždegimai ir pieno sąstoviai - nemalonus, bet išsprendžiamas dalykas
Goda 2012-04-26 12:07
pasiskaitau, plaukai šiaušiasi. Man dar tokios problemos nebuvo, bet aš tiesiog paniškai bijau, "kas bus, jei bus"
Mama 2012-04-25 21:35
Taip, ir man buvo ši problema. Gydytoja parekomendavo specialų masažą, kuris padėdavo. Bet kankintis kelis mėnesius reikėjo
sssaal 2012-04-25 21:34
Aš turėjau rimtą bėdą. Mano krūtinė taip ištindavo, kad verkdavau iš skausmo. Pieną nutraukt reikėdavo, o net prisiliest prie krūtinės būdavo baisu

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai