Kada nustoti maitinti krūtimi?

Mūsų dienomis vis dar plačiai paplitęs įsitikinimas, kad vyresnio nei vienerių metukų amžiaus mažylio krūtimi maitinti nereikia, kad pienas jau nebeduoda naudos, kad miegas kartu su mama – iš viso kažkas už sveiko proto ribų. Deja, daugelis šiandieninių mamyčių ir pačios buvo taip auklėjamos, tačiau neturi supratimo, kaip vyresnis nei vienerių metukų mažylis elgiasi prie krūties.

Tikėsi ar ne, bet suėjus vieneriems metukams jokių ypatingų pokyčių neįvyksta. Poreikiai išlieka tie patys. Vaikučiui vis dar taip pat reikia motiniškos šilumos ir švelnumo, bendravimo, žindimo – prie krūtinės jis visus šiuos metus rado ir apsaugą, ir nusiraminimą. Žindimo poreikis aiškiai išreikštas: šis procesas reikalingiausias prieš miegą ir po jo, vaikutis pienu užsigeria maistą, glaudžiasi prie krūtinės, kai jaučiasi nusiminęs arba išsigandęs. Tai labai svarbus psichologinis aspektas. Būtent šie ryšiai su mama ateityje padės vaikučiui išaugti savarankiškam ir užmegzti harmoningus santykius su aplinkiniais. Ant motinos rankų, prie jos krūtinės, mažylis pažįsta pasaulį, mokosi pasitikėti. Kliudyti mažyliui suvokti pasaulį nėra protinga.

Norėtųsi sugriauti senus mitus ir įsitikinimus – pienas po vienerių metukų nepraranda savo maistinės vertės. Jis jau nepatenkina visų mažylio poreikių, tačiau ir toliau lieka būtina vaikučio mitybos dalimi. Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimų duomenimis, būtent 15 mėnesį mamos piene esančių baltymų koncentracija yra didžiausia, o tai būtina, kad mažylio imuninė sistema būtų stipri. Pienas ir toliau saugo vaikutį nuo alerginių reakcijų apraiškų, aprūpina vitaminais, mineralinėmis medžiagomis ir antikūnais. Labai svarbus periodas yra iki trejų metų, kai formuojasi nervų sistema ir krūties žindimas yra galingas psichologinis veiksnys, lemiantis tolygų ir harmoningą atžalos vystymąsi. Taip pat reikėtų įvertinti ir tuos veiksnius, kurie daro įtaką smegenų vystymuisi. Kaip rodo tyrimai, vaikai, kurie maitinami natūraliu būdu, ateityje yra gabesni mokslams ir pasižymi didesniu intelekto koeficientu.

2 psl. »

Komentarai (17)

Luka 2019-11-08 23:49
O jeigu vaikui jau 3.7? Kaip tada, ar vis dar normalu maitinti?
Vilma 2019-09-23 14:11
Esu triju nuostabiu dukru mama. Visas maitinau pati ir netrumpai. (Pirmaja iki 1,5m. antraja iki 1,3m.) maziausiai dabar 1,3m. Ir zinoma vis dar ja taip pat maitinu pati. :-) ir kitoms patariu-maitinkit kuo ilgiau.
Vaiva 2014-06-24 18:26
Tobulas straipsnis
tiesiog 2013-03-11 18:30
geriausia tai cituoju "Mažiau tikėk tuo, kas rašoma net ir patikimuose šaltiniuose" :)
as 2013-01-28 16:16
pasakos..........
gabija 2012-10-01 13:42
Kaip aš pavyzdžiu mamoms,(aišku baltu pavydu), kurių vaikučiai patys atsisakė krūties. Maniškiui greit 2 metukai, o krūties nori dar dažniau nei buvo mažesnis. netik, kai eina miegot, bet kai susierzina ar šiaip kas nepatinka.Baigias jau motinystės atostogos.Kaip reiks grįžt į darbą, nežinau kaip reikės leisti į darželį,kai taip nori krūties. Išbandžiau visokių būdu, bet nieks nepadeda. Namiškiai jau juokiasi, kad gausiu bėgt ir į mokyklą per pertraukas pamaitint krūtimi vaikučio.
Gailai 2012-07-06 15:44
Tai manau taip paciai kaip ir su savo pienu. Nebeduosi kai prieis tam tikras laikas. Juk tie misinukai yra skirtingi pagal menesius.
Juste 2012-07-06 15:42
Teisingai.
edita 2012-06-28 15:57
mano vaikuciui jau 2 metukai ir dar maitinu krutimi ir tuo didziuojuos kad dar turiu pienelio savo vaikuciui,o jam to dar reikia,,,
Nesvarbu 2012-05-31 14:21
Gerause vaiku nupirkti piena ir skanu

Kūdikių mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai