Kada metas gerti vitaminus?

Mes nuolatos primename, kad pilnaverčiam mažylio vystymuisi būtini vitaminai ir mineralai, kuriuos organizmas pasisavina iš maisto. Todėl vaikučio mityba turi būti gerai subalansuota. Tačiau gyvenime būna akimirkų, kuomet vitaminų ir mineralų, gaunamų iš maisto, tiesiog nepakanka. Ką daryti? Gal metas keliauti į vaistinę ir organizmui padėti nenatūraliu būdu?

Vasara ir ankstyvas ruduo – derliaus metas, todėl mažylio maisto racione gausu šviežių daržovių ir vaisių, iš kurių pasisavinamas didžiausias vitaminų kiekis. Tačiau rudenėliui artėjant link pabaigos, organizmui gali prireikti papildomos vitaminų dozės, kuri padėtų išlaikyti stiprų imunitetą ir sėkmingai įveikti šaltąjį žiemos periodą. Tikriausiai vitaminų prireiks ir pavasarį, nes per žiemos sezoną imunitetas bus šiek tiek nusilpęs, o iš pavasarį siūlomų vaisių ir daržovių didelio kiekio natūralių vitaminų tikėtis nereikėtų.

Daugumai mažylių po paprasčiausių peršalimų prasideda lėtiniai susirgimai. Tai – pirmasis signalas apie vitaminų trūkumą organizme. Po peršalimo organizmas būna nusilpęs, todėl jam reikia daugiau maistinių medžiagų nei įprastai. Vitaminai ir mineralai padeda atsistatyti imunitetui, taigi sustiprina visas organizmo funkcijas. Be to, vitaminai mažina stresą, todėl jie ypatingai svarbūs mokyklinukams, kuriems reikia ne tik fizinės, bet ir psichologinės stiprybės bei ištvermės.

Dauguma mamyčių puikiai žino, kaip vaikai nemėgsta gerti tablečių, kurios asocijuojasi su karčiais vaistais. Todėl neretai pasitaiko, kad net ir puikaus skonio vaikiškų vitaminų mažyliai tiesiog atsisako. Tačiau šiuolaikiniai vitaminų gamintojai iš tiesų išradingi: jų siūloma prekė dažniausiai būna labai patraukli išoriškai, nes tabletės primena spalvingus saldainiukus, o ne paprasčiausius vaistus. Be to, vitaminai gali būti ir kitokio pavidalo, pavyzdžiui tirpstantys vandenyje ir iš paprasto vandens padarantys gazuotą vaisių skonio gėrimą.

2 psl. »

Komentarai (7)

Gilė 2011-11-24 20:27
O aš geriu vitaminą C tik tada, kai susergu. Jo perteklius vis tiek pasišalina iš organizmo, tad jo atsargų neprikaupsi. Bet kadangi mano mėgstamuose produktuose jo ir taip per akis, gal ir to nereikėtų.
Šarūnė 2011-11-24 20:12
Mano sūnus geria tik vitaminą C. Labai padeda stiprinti imunitetą ir apsisaugot nuo ligų. Vitaminą C geriu ir pati
Justei 2011-11-24 20:07
O kokias pertraukas jūs darote? Mėnesio ar didesnes?
Justė 2011-11-24 20:05
Nematau ko čia taip pergyventi. Aš savo vaikui vitaminus duodu ir kol kas tikrai neturėjome jokių problemų. Svarbiausia daryti pertraukas.
Nerile 2011-11-24 19:56
As vaikams vitaminu neduodu. Mano manymu tai yra sintetika ir nesveika
Gilė 2011-11-24 19:44
Prieš geriant vitaminus turbūt vis tiek reikėtų pasitarti su gydytoju. Gal trūksta tik kurio nors vieno vitamino, gal kelių - dėl to pirkti visą kompleksą turbūt nelabai gerai, nes gali būti per daug kitų vitaminų. Pačios savo vaikams to juk tiksliai tikriausiai nenustatysim.
Valery 2011-11-24 19:22
Mielos mamos, slėpkit vitaminus nuo vaikų. Taip, daugelis iš jų atrodo kaip saldainiai, tad jeigu neapsižiūrėsite, gali labai liūdnai baigtis. Ypač žmogui pavojingas geležies perdozavimas.

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai