Kada ir kaip pradėti vaiką mokyti naudotis naktipuodžiu: 6 naudingi patarimai

„Pampers“ pataria: pasinaudokite šiais šešiais patarimais, siekdami suprasti, kada ir kaip pradėti vaiką mokyti naudotis naktipuodžiu.

Mokymasis naudotis naktipuodžiu yra svarbus žingsnis tiek vaikams, tiek tėvams. Sėkmės paslaptis? Daug kantrybės ir dar daugiau kūrybiškumo! Jei jūsų vaikas pasiruošęs eiti ant puoduko, išbandykite šias kitų tėvų bandytas technikas.

1. Sukurkite sostą

Tai nėra tik paprasta tualeto sėdynė, kai ji išpuošta blizgančiomis fėjomis ar mašinėlėmis. Padėkite savo vaikui išsirinkti puoduko dizainą, kuris juos džiugina ar leiskite jiems papuošti jau turimą naktipuodį ryškiais lipdukais, kad mažylis norėtų juo naudotis.

2. Padarykite puoduko laiką linksmu

Jūs galite paversti vonios kambarį naktipuodžių rojumi, pripildydami jį puodukų tematikos knygelėmis ir žaislais, kurie paskatins jūsų vaiką čia užsibūti.
Pridėkite minkštų žaislų vaikui į kompaniją. Padrąsinkite jį parodyti savo tualeto draugams teisingą būdą naudotis puoduku.

3. Aprūpinkite įranga

Vaikams reikia priminti reguliariai daryti tualeto pertraukėles. Jie būna tokie užsiėmę žaisdami, kad gali net nepajusti, kad nori ant puoduko tol, kol bus per vėlu. Žinoma, zirzimas nepatinka niekam.
Vietoje to, pabandykite nustatyti laikmatį – ant mikrobangų krosnelės, savo telefone ar, dar geriau, nebrangiame nešiojamame laikrodyje, kurį galėtų nešioti jūsų vaikas.
Taip pat pamėginkite kartu su savo vaiku sukurti rutiną ir paskatinkite eiti į tualetą, sakykime, po kiekvieno valgio ir prieš miegą. Kai tik ateis laikas ir supypsės laikrodis, mažylis džiaugsmingai praneš: „Laikas ant puoduko!“

4. Paverskite tai žaidimu

Įdėkite į naktipuodį kelis apskritimo formos pusryčių dribsnių gabalėlius ir paprašykite pataikyti į taikinį. Taip pat eksperimentuokite su spalva: įlašinkite mėlynų maistinių dažų į puoduką ir stebėkite, kaip jūsų vaiko šlapimas sukurs žalią spalvą. Beveik magija!

5. Pasiūlykite apatinius

Jei jūsų vaikui patinka gaisrininkai, pažadas įsigyti apatines kelnaites su ryškiai raudonos spalvos gaisrininkų mašina gali būti ta motyvacija, kurios jam reikia, norint išaugti iš sauskelnių. Leiskite jam suprasti, kad dideli vaikai, kurie eina į tualetą, nešioja šaunius apatinius.

6. Išlaukite

Pamirškite siūlomus tvarkaraščius ir leiskite savo vaikui nuspręsti, kada jis norės išmesti sauskelnes. Ieškokite pasiruošimo ženklų: susidomėjimas vonios kambariu, pasakojimas, kada jam reikia eiti į tualetą ar noras pasikeisti sauskelnes iš karto po tuštinimosi.
Štai ir viskas – jokių papirkinėjimų, jokių ašarų, jokių nelaimingų atsitikimų.

Nepaisant to, kokia strategija geriausiai tinka jūsų auklėjimo stiliui ir jūsų vaikui, visada svarbu išlikti pozityviems. Praleiskite šiek tiek laiko su savo vaiku, kai jis bando naudotis puoduku ir džiaukitės kiekvieną kartą, kai jam pasiseks. Padėkite paversti „manau, kad galiu“ į „žinau, kad galiu!“

 

Išbandyk „Pampers“ užmaunamas sauskelnes

„Pampers“ užmaunamos sauskelnės yra puikus pasirinkimas - jas lengva užmauti ir pakeisti net tada, kai Jūsų mažylis stovi ar juda - jam tereikia žengti žingsnelį į naująsias sauskelnes. Jas labai patogu naudoti tiek dieną, tiek naktį.

„Pampers“ užmaunamos sauskelnės yra dviejų rūšių – „Pampers Premium Care Pants“ ir „Pampers Pants“. Abu gaminiai – tai lengvai pakeičiamos sauskelnės, išlaikančios mažylio odą sausą iki 12 valandų – būtent tai, ko jūs ir tikitės iš „Pampers“.


 

Šaltinis: pampers.com

Komentarai

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai