Kada geriausia gimdyti mažylį?

Kada geriausia gimdyti mažylį? Vienoms moterims šis klausimas atrodo visiškai neracionalus – juk metų laikas svarbus nebent tik pirmaisiais vaiko gyvenimo mėnesiais ar metais, be to, mažylis juk neklausia, kada gali ateiti į šį pasaulį. Kitos gi su tuo nesutinka – savo nėštumą įmanoma planuoti (ypač jaunystėje). Vis dėlto tenka pripažinti, kad nė vienas (net ir pats mėgstamiausias) metų laikas gimdyti nebus idealus – visi jie turi tiek savų privalumų, tiek trūkumų. Kokie gi jie? Išsiaiškinkime.

Pavasaris

Žinoma, pavasario vidurys ar pabaiga gimdyti dažniausiai yra palankesni. Lauke šilčiau, tad galima išeiti pasivaikščioti ir nesibaiminti, kad mažylis sušals. Pirmą kartą gryno oro vaikutis įkvėps tada, kai keliaus iš gimdymo namų. Jis, galima sakyti, iš karto gaus vitamino D, kuris užkirs kelią rachito vystymuisi, nereikės su savimi turėti labai daug drabužėlių, o jeigu naudosi vystyklus – bus paprasčiau juos džiovinti. Jau visai netrukus bus galima mėgautis šviežiais vaisiais ir daržovėmis. Paskutiniai nėštumo mėnesiai bus žiemą, vadinasi, didelis pilvas ir ištinusios kojos niekam nekris į akis.

Trūkumai: gimdymo metu organizmas naudoja resursus, sukauptus per vasarą. Žiemą mes mažai judame, vadinasi, gauname nedaug deguonies. Pavasarį nėštukei ima trūkti geležies, o tai gali pakenkti mažylio sveikatai.

Reikėtų atsižvelgti ir į tai, kaip pavasarį gimęs vaikas eis į mokyklą: pirmokėliui turėtų būti daugiau nei 6,5 metų, vadinasi, gimti jis turėtų maždaug vasarį (arba pradėti lankyti ją vėliau, jeigu sulaukęs 6,5 nebus tam pasiruošęs).

Vasara

Privalumai beveik tie patys, kaip ir pavasarį: viską paprasta džiovinti, galima išeiti pasivaikščioti, valgyti šviežius vaisius ir daržoves. Kadangi vitaminų maiste daugiau, nėščioji apsirūpina reikalingomis atsargomis.

2 psl. »

Komentarai (2)

Agnė 2012-06-28 13:50
visur yra privalumų ir trūkumų
Lidija 2012-06-28 11:34
aš džiaugiuosi, kad gimiau žiemą :) ir nepasakyčiau, kad dėl šviesos stygiaus esu kokia nors melancholikė

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai