Kada geriau meluoti, nei sakyti tiesą?

Meluoti negarbinga, meluoti negražu... Visi tą puikiai žinome, tačiau net ir žinodami, meluojame išsijuosę. Ne, tikrai ne visuomet turėdami piktų kėslų ar bandydami nuslėpti negerus savo darbelius. Tiesą sakant, meluojame taip dažnai, kad dažniausiai to nejaučiame ar net nelaikome melu.

Melas gali būti labai skirtingas. Kartais sąmoningai iš anksto sugalvojame alternatyvią įvykio versiją ir mintyse repetuojame galimus niuansus. Pasitaiko, kad melas tiesiog pats savaime išsprūsta pokalbio metu ir net nesupranti, kodėl aplamai pasakei ne tiesą. Nutinka ir taip, kad pameluojame ir patys nesuvokiame, kad melavome. Iš esmės tai vadinama baltu melu, kuris lyg ir niekam nekenkia. Pavyzdžiui, į klausimą “Kaip tau sekasi?”, 99% atvejų atsakome “gerai”, “neblogai” ir t.t., nors tuo metu galbūt išgyvename baisiausias savo dienas. Arba įsivaizduok kitą situaciją: draugė pagimė mažylį, kurio tikrai nepavadinsi “gražiausiu kūdikėliu pasaulyje”. Nejaugi rėši tiesiai į akis tai, ką galvoji? Greičiausiai ne ir tiesiog mandagiai pasišypsosi ir tarstelėsi kažką panašaus į “koks mielas”. Akivaizdu, kad šiuo atveju tu meluoji, bet aš šis melas kam nors kenkia? Vargu. Na, bent jau galime garantuoti, kad tiesos pasakymas pakenktų gerokai labiau... Kitaip tariant, baltas melas leidžia išvengti nereikalingų nemalonių situacijų. Ir “baltai” meluojame tikrai visi.

Kada geriau pameluoti, nei sakyti tiesą – spręsti paliekame tau. Tačiau norėtume pasiūlyti keletą atvejų, kurie mūsų nuomone pateisina melą.

  • Jei klausiama apie tavo pajamas. Tokie klausimai nėra itin korektiški, todėl sakyti tiesą tikrai nėra būtina. Geriausia tokiu atveju gražiai išsisukti “Na, kaip matote, esu gyva, vadinasi tiek kiek gaunu, man pakanka”.
  • Kartais verta pameluoti tėvams. Išgirdę apie tavo problemas, tėvai gali pulti į pagalbą, kuri tikrai ne visuomet reikalinga ir žinoma, greičiausiai jie bandys aiškintis visas situacijos subtylybes, taigi tik dar labiau gadins tau nervus. Jei esi tikra, kad problemą gali išspręsti pati, tuomet gal neverta jaudinti artimųjų?
  • Jei tavo gyvenime atsirado gerbėjų, greičiausiai tokia žinia mylimojo tikrai nenudžiugins. Sukelti nedidelį pavydo jausmą retkarčiais visai pravartu, tačiau kartais geriau nutylėti ir mylimojo neerzinti.
  • Jei su vaikinu kalbėsi apie savo buvusiuosius, tikrai neprivalai būti iki galo atvira. Kad ir kaip ten būtų, vis dėl to reikia pripažinti, kad didelis tavo “ex” skaičius dabartinio vaikino tikrai nenudžiugins. Jei nepavyksta šios temos aplamai išvengti, kai kuriuos buvusiuosius gali išlaikyti paslaptyje.
  • Etiketas reikalauja neįžeidinėti kitų žmonių. Deja, jei visą laiką sakytume tiesą, greičiausiai net nebeliktų su kuo bendrauti... “Kaip tau mano nauja suknelė?” - klausia tavo bendradarbė. “Tiesą sakant, suknelė atrodo baisiai, bet gal čia dėl to, kad tau reikėtų numesti 10 kilogramų?”. Būtent taip tu gali pagalvoti, tačiau garsiai greičiausiai pasakysi “Labai vasariška”. Ir pasielgsi visiškai teisingai.
  • Melas pateisinamas ir tuo atveju, jei tavo pašnekovui reikia tiesiog įkvėpti vilties. Pavyzdžiui, tavo draugę atleido iš darbo, ji verkia ir panikuoja dėl savo ateities. Tu žinai, kad su jos gabumais rasti naują gerą darbą bus sudėtinga, bet juk vardan draugės ramybės ir didesnio pasitikėjimo savimi geriau pasakyti “Nesijaudink, susirasi tu tą darbą”.

Komentarai (5)

xcpducqhel wMe 2019-10-22 19:30
Meluoti privaloma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lukrecija 2012-07-07 00:44
Kartais ir meluoja kiti
L 2012-06-29 14:49
Visada sakyti tiesa yra paprasciausias metodas ;)
Dalia 2012-06-29 14:35
nutylėjimas arba ėjimas per aplinkui nebūtinai yra melas. O va tas tikrasis melas yra nepateisinamas
Sima 2012-06-29 13:50
o kam iš viso meluoti?

Suaugusiųjų santykiai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai