Kada dietos jums gali kelti pavojų?

@ Shutterstock

Labai norite sulieknėti, tačiau visi jūsų bandymai baigiasi senų ligų paūmėjimu? Būkite atsargūs – kad nenukentėtų jūsų sveikata, lieknėti reikia laikantis tam tikrų taisyklių.
 
Oda
 
Sirgote egzema? Labai dažnai po dietų paūmėja dermatitai ir egzemos. Ypač smarkiai rizikuoja pasirinkę baltymų dietą: nuo jų padidėja inkstams tenkantis krūvis, jie nebesusidoroja su pareigomis, tad į pagalbą ateina oda — antrasis po inkstų medžiagų apykaitos produktų šalinimo organas. Neatlaikydama didelio krūvio oda tampa dar jautresnė.
 
Pasistenkite vengti sūrių, aštrių, riebių ir rūkytų produktų. Pirmenybę teikite liesai mėsai, žuviai, kefyrui, kruopoms, valgykite kuo daugiau daržovių ir vaisių. Tokia mityba tikrai pagražins ir figūrą.
 
Sausa, šerpetojanti oda labai dažnai išduoda vitamino A trūkumą. Kasdien suvalgykite po vieną tarkuotą morką su trupučiu aliejaus arba grietinės, kad kūnas galėtų geriau pasisavinti vitaminą A.
 
Skrandis
 
Jei persirgote gastritu, aktyvus lieknėjimas jums pridarys nemažai rūpesčių, o sergantiems skrandžio opalige – dar daugiau (net jeigu opelės seniai užsitraukė). Bet kokia ekstremali dieta ir sumažintas gaunamo maisto kiekis sugrąžins pasitraukusią ligą, tad eksperimentuoti su skrandžiu nerekomeduojama.
 
Iš visų lieknėjimo dietų rinkitės tik gydomąsias (paprastai jų produktai nebūna nei riebūs, nei per daug kaloringi). Laikydamiesi jų konsultuokitės su gydytoju.
 
Inkstai
 
Jeigu jūsų inkstų veikla kartais sutrinka, laikytis sumažinto kaloringumo dietų ar monodietų nerekomenduojama. Kategoriškai draudžiama laikytis baltymų dietų (Atkinso arba Kremliaus). Verčiau apribokite riebius, saldžius patiekalus ir vartokite daug produktų, kurie trukdo susidaryti inkstų akmenims (pavyzdžiui, arbūzų, agurkų, cukinijų ir moliūgų). Tai bus puiki alternatyva arbatėlėms su bandelėmis ir geras iškrovos dienų pagrindas.

2 psl. »

Komentarai

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai