Ką reikia žinoti prieš lankantis soliariume?

moodboard/Corbis nuotr.

Tiek ankstyvą pavasarį, tiek ir įpusėjus vasarai visos norime pasilepinti saulės spinduliais, juk lygiai įdegusi oda atrodo išties nuostabiai. Deja, ne visuomet pavyksta ištrūkti į gamtą ir įgyvendinti savo svajones, tuomet žvilgsnis krypsta į... soliariumus.

Kai kurie žmonės tvirtina, kad soliariumai kenkia sveikatai. Tačiau yra įrodymų, tvirtinančių priešingą variantą: jei nėra galimybės pasideginti natūraliais saulės spinduliais, soliariumai yra vienintelė vieta, kurioje organizmas gali gauti gyvybiškai svarbaus D vitamino, kuris gaminasi tik susidūręs su ultravioletiniais spinduliais.

Gali būti, kad nežinojai, bet soliariumai naudojami ir medicinoje. Jie padeda gydyti kvėpavimo takų ligas bei dermatitą. Na ir blyškios odos savininkėms, susiruošusioms pailsėti saulėtoje pakrantėje, soliariumai yra bene vienintelis būdas, padedantis užkirsti kelią nuo skaudžių nudegimų.

Tikriausiai kiekvienai merginai, atėjusiai į soliariumą įdomu, kiek seansų reikia, kad įdegis būtų idealus, ir kiek laiko galima praleisti ultravioletinėje šviesoje.

Vieningo atsakymo į šiuos klausimus nėra ir negali būti, kadangi viskas priklauso ne tik nuo žmogaus odos, bet ir nuo lempų intensyvumo. Kai kuriuose soliariumuose lempos keičiamos rečiau, todėl praranda savo efektyvumą, tuo tarpu kitur lempos keičiamos gerokai dažniau, taigi ir įdegis pasirodo kur kas greičiau. Iš esmės visos lempos turi savo galiojimo laiką. Po 400-700 valandų naudojimo, lempos turėtų būti keičiamos, tačiau tikrai ne visi soliariumų salonai elgiasi pagal instrukcijas. Deja, nustatyti tai vos pažiūrėjus į lempą yra tiesiog neįmanoma. Tą galima pajusti tik pasinaudojus paslauga ir nesulaukus norimo efekto. Todėl specialistai pataria eiti tik į tuos salonus, kurie turi gerą reputaciją ir netaupo pinigų kokybės sąskaita.

2 psl. »

Komentarai (2)

Rita 2013-08-25 16:47
Vienintelis dalykas, kuri uztenka zinoti - kad nereikia ten aplamai eiti.
samanta 2013-05-08 11:45
tai ka reik naudoti pries einant i ta kabina ?

Kūnui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai