Ką nuveikti prieš pastojant?

Paprastai nė viena moteris nebūna visiškai pasirengusi nėštumui ir gimdymui. Jeigu vis dėlto ketini su vyru pradėti mažą (tačiau labai svarbų) šeimos narį, tu turi galimybę pasiruošti šiam ilgai lauktam įvykiui ir kardinaliems gyvenimo pokyčiams. Tegul tai bus viena nesibaigianti šventė, o ne netikėtumų lavina. Planuodama nėštumą pirmiausia turėtum atkreipti dėmesį ne tik į savo sveikatą, bet ir į vyro, taip pat finansinę jūsų šeimos padėtį, gyvenimo būdą ir tarpusavio santykius.

Kontroliuok savo svorį

Dar prieš planuodama nėštumą užlipk ant svarstyklių ir įsitikink, kad tavo kūno masė yra normali. Griežtos dietos nėštumo metu laikytis negalėsi – tai kenksminga tiek vaikui (jo vystymuisi reikia maisto medžiagų), tiek tau (psichinei būsenai). Dėl per mažo svorio gali kilti ovuliacijos problemų, o turint antsvorio būna sudėtingiau išnešioti mažylį, kyla įvairų problemų (išsivysto diabetas, hipertonija).

Jeigu savo kūno svorį reguliuoji sportuodama, pasitark su specialistu, paklausk, ar galėsi tęsti treniruotes ir nėštumo metu. Jeigu niekad nesportavai (arba darai tai labai retai), geriau prisiversk atlikti kai kuriuos nesudėtingus ir nepavojingus fizinius pratimus. Persistengti nereikia!

Atsisakyk kavos, cigarečių, alkoholio ir narkotikų

Pats laikas atsisakyti žalingų įpročių – juk visiems žinoma, kad jie ir nėštumas yra nesuderinami. Beje, tai pasakytina ne tik apie tavo, bet ir apie vyro įpročius. Atsisveikinti su jais reikėtų likus iki planuojamo nėštumo bent keliems mėnesiams. Siūloma nebevartoti ir gėrimų bei maisto produktų su kofeinu (jie mažina vaisingumą): tai arbata, kava ir šokoladas. Jeigu tavo rytinių ritualų sąraše yra kava ir cigaretės, o vakarinių – alkoholis, verta pasistengti ir pakeisti savo įpročius.

2 psl. »

Komentarai (1)

kristina 2015-02-21 21:24
Mano ir mano vyro svajone susilaukti vaikelio sveiko ateiti tikiuosi man dievas pades atsius man gyvybe tikiuosi nugaleti savo liga noriu pasveikti kad as galeciau auginti savo vaika as auginciau savo vaika man vyras sake pades mano vyras nori vaiko savo vaiko kristina

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai