Ką gimdamas jaučia kūdikis?

Gimdymas – gana didelis sukrėtimas, ypatingai tuo atveju, jei gimdai pirmą kartą. Sąrėmiai darosi vis dažnesni ir skausmingesni, o seselės nuolatos kartoja “dar pakentėk ir tik nesistangink”. Su kiekviena minute vis labiau atrodo, kad daugiau kentėti tiesiog nebegali...

Kad ir kiek literatūros būtum perskaičiusi apie gimdymus, visiškai įveikti baimės tikriausiai nepavyks. Tai – visiškai normalu, tačiau tu juk puikiai žinai, kad gimdymo skausmai – ne amžini. Dar šiek tiek ir tu galėsi džiaugtis savo mažyliu ir didžiuotis pati savimi. Tačiau ar pagalvojai, ką gimdymo metu jaučia tavo kūdikis? Juk jam visas šis procesas - taip pat didelis sukrėtimas. 9 mėnesius jis saugiai gyveno mamytės pilvelyje: kai norėjo – miegojo, kai norėjo – spardėsi savo kojytėmis. Jam buvo sukurtos praktiškai idealios sąlygos, o dabar staiga, iš niekur nieko viskas pasikeitė.

Žinoma, tiksliai žinoti, ką jaučia gimdamas kūdikis, negali niekas. Daugelis tyrimų gali tik imituoti kūdikio pojūčius, tačiau viena aišku: kūdikis patiria ne mažesnį sukrėtimą nei gimdyvė. Tiesa, gimdymo procesas jam nėra toks jau netikėtas įvykis. Tai, kad artėja permainos, mažylis jaučia viso paskutinio nėštumo mėnesio metu: gimdoje lieka vis mažiau vietos, jis nebegali laisvai apsiversti, o galiausiai negali ir laisvai judėti.

Trečiojo trimestro pabaigoje organizmas pradeda rengtis vaikučio gimimui: tu pradedi jausti nereguliarius gimdos susitraukimus, žinomus kaip “netikri sąrėmiai” arba “Braxton Hicks sąrėmiai”.  Tą patį jaučia ir tavo mažylis: gimdos sienelės susitraukia, kelioms sekundėms užblokuodamos kraujo pratekėjimą į placentą, taigi tuo pačiu sumažėja ir deguonies kiekis, todėl vaikučiui būna sunkiau kvėpuoti.

2 psl. »

Komentarai (13)

raske 2013-07-09 16:20
kiekvienas gimdymas yra unikalus. ir as prisiklausiau yvairiu istoriju labai bijojau taciau abu gimdymai paejo labai sklandziai,ir apie "didziulius" skausmus pamirsau vos pajautusi dukrytes ant krutines. dar negimdziusios moterys, neimkit y galva yvairiu istoriju,nes jusu gimdymas bus kitoks nei jusu draugiu..:)
gitute 2013-02-17 11:57
na ir inkstancios mamos kitos raso,as pagimdziau du mazylius ir nedejuoju skaudziai buvo bet poto kai paimi mazyli viskas atsyperka
nike 2012-09-30 13:24
man susidare ispudis, kad mamos pojucius pritaike vaikui,zodziu tik vaidmenis pakeite,o kai kur uzsimirso ir pyle apie mama ir jos pojucius kaip pagal natas.
beje,kiek kartu tekste pamineta "mes jau minejome.."??:DDD
norge 2012-09-29 14:36
straipsnis turejo but apie vaikucio jausmus, bet 80% buvo apie mamos...
gita 2012-09-29 14:05
taip jau isejo ..abu vaikuciai per cezari...nors ka reiskia gimdyti ir kenteti skausma tikrai zinau....zodziais "labai skauda "dar nieko nepasakai ..tiesiog taip skauda ,kad net akyse zalia..ir nori ,kad tik greiciau tai baigtusi...
justina 2012-06-02 15:08
o as nesikankinau greit pagimdziau ne saremiu nepajauciau:)
ineta 2012-05-30 02:45
o wat as nesuprantu tu netikru saremiu kaip raso iki gimdymo sawaite 2-3,man tk nebuwo net,tiksliau as ju nejutau nei karto..
romyna 2012-05-28 23:14
jo ir as nezinojau, kai gimdziau as kankinausi 3 dienas, su tais saremiais, bet vistiek vaikas neislindo, tai padare cezari, tai pagalvojus kiek jis vargsas prasikankino su tais saremiais.
ela 2012-05-26 15:44
matyti kad si straipsni rase jauna zurnaliste. pamirso pamineti,o galnezinojo,kad kudikio galvyte gimdant deformuojasi,tam ir yra pas leliuka nesuauges momenelis, kad kaukoles kaulams gimdymo metu butu kur pasislinkti, t.y. galvytei susiaureti, pailgeti, gimus vaikui, kaulai grizta i savo vieta, momenelis atlikes savo funkcija,pamazu begant menesiams jau sukietes. ir niekas nenutaria daryti cezariovien del galvytes dydzio:)
Evelina 2012-04-18 12:26
Labai patariu dažniau lankytis pas gydytoją. Man su mažyliu viskas vos nesibaigė labai blogai - ir tai tik per mano aplaidumą

Gimdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai