Ką dovanoti skirtingo amžiaus vaikams?

Ne paslaptis, kad vaikai dovanų visuomet laukia labiausiai, todėl nepriklausomai nuo progos, juos norisi pradžiuginti kruopščiai apgalvotomis idėjomis. Visgi, ilgainiui surasti jiems patiksiančią dovaną tampa vis sudėtingiau. Jeigu su tokiais keblumais susidūrėte ir Jūs, atsižvelkite į būsimųjų dovanos gavėjų amžių ir susipažinkite su jiems labiausiai patiksiančiomis dovanų idėjomis.

Dovanos mažyliams iki 3 metų

Patys mažiausiai vaikučiai dažniausiai džiaugiasi bet kokia jiems išrinkta dovana, tad pasirinkimas neturėtų būti sudėtingas. Tiesa, šiuo atveju daug dėmesio reikėtų skirti saugumui – venkite smulkių detalių ir sudėtingų konstrukcijų. Geriausiai šiuo laikotarpiu tinka įvairios lavinančios dovanos, kurios vaikams padės dar geriau pažinti juos supantį pasaulį. Interaktyvūs ar minkšti žaislai, lavinamieji kilimėliai, barškučiai, kramtukai – tai tik keletas tokių variantų.

Galima pagalvoti ir apie pirmąsias knygutes, kurias mažyliai kol kas galės tik vartyti – tam geriausiai tinka storesni, minkštus kampus turintys puslapiai. Kūdikių tėvus pradžiuginsite padovanoję kambario interjero detales, tokias kaip vaikiška patalynė, naktinės lemputės ar žavūs kilimėliai. Tačiau jei rinksitės tokius variantus, būtų pravartu sužinoti, ko tėvams šiuo metu reikėtų labiausiai.

Dovanos 3-6 metų vaikams

Sulaukus tokio amžiaus, pradeda ryškėti vaikų asmenybės, pomėgiai ir talentai, tad ženkliai išsiplečia ir jiems tinkančių dovanų sąrašas. Tokio amžiaus vaikams turėtų patikti kūrybiniai rinkiniai, muzikos instrumentai, lauko žaidimai, konstruktoriai, interaktyvūs šuniukai ar dinozaurai. Jei rinksite žaislus, atkreipkite dėmesį į gamintojų nurodytas amžiaus rekomendacijas – taip lengviau suprasite, kurios dovanos bus ir įdomios, ir saugios.

Tokiame amžiuje vaikai dažnai turi mėgstamus savo personažus – jei žinote, kokie herojai jiems patinka labiausiai, galite paieškoti su jais susijusios atributikos. Mėgstamų herojų atvaizdais dažnai puošiama patalynė, kuprinės, penalai ar kitos panašios prekės, kurios dažnu atveju atlieka ir praktinę funkciją – tokia dovana turės dvigubą naudą.

Dovanos 6-12 metų vaikams

Iš esmės tokio amžiaus vaikams tinka labai panašios dovanos kaip ir 3-6 metų atžaloms, tačiau galima rinktis sudėtingesnes konstrukcijas ir dar labiau lavinančius užsiėmimus. Pavyzdžiui, vaikams galima išrinkti įtraukiančias knygas, radijo bangomis valdomus žaislus ar įvairias transporto priemones, tokias kaip dviratis, paspirtukas ar riedučiai. Tokio amžiaus atžalos dažniausiai jau yra susipažinusios ir su elektronika, tad juos turėtų pradžiuginti nešiojami kompiuteriai, planšetės ar telefonai – kai kuriuos iš šių įrenginių galima pritaikyti ne tik žaidimams, bet ir mokymuisi. Tiesa, tokio amžiaus vaikai jau turi aiškią nuomonę ir puikiai žino, kas jiems tinka ir patinka labiausiai – ieškodami dovanos, turėtumėte į tai atsižvelgti.

Dovanos paaugliams 

Paaugliai neretai yra įvardijami kaip viena sudėtingiausių dovanų adresatų grupių – jiems įtikti tikrai nėra paprasta. Visgi, jeigu pasidomėsite madingais atributais ir atsižvelgsite į jų pomėgius, su tokia užduotimi tikrai pavyks susidoroti. Galbūt jaunuolis svajoja išmokti groti nauju muzikos instrumentu ar domisi fotografija, o merginos nuolat seka makiažo ar mados tendencijas? Visa tai gali pavirsti šauniomis dovanų idėjomis.

Paaugliai dažnai susižavi technologinėmis naujovėmis, tad juos gali pradžiuginti naujausias rinkos telefonas ar kompiuteris. Tuo tarpu žaidimų entuziastams turėtų patikti žaidimų konsolės ar joms skirti priedai. Žaidimų pultus galėsite apžiūrėti užsukę į Pigu.lt el. parduotuvę arba paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/kompiuterine-technika/zaidimu-kompiuteriai-priedai/zaidimu-pultai.

Tarp visų šių variantų tikrai turėtų atsirasti bent kelios dovanos, kurios turėtų pradžiuginti vaikus. Dažniausiai jie mielai dalinasi savo norais ir svajonėmis, tad jeigu dažniau atidžiai jų pasiklausysite, atžalos pačios prasitars, kokių dovanų joms dabar norėtųsi labiausiai. 

Komentarai

Gimtadienis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai