Ką daryti, kad viešnagė pas senelius nepridarytų rūpesčių?

Mažylio gimimas – didelis džiaugsmas ir nelengvas išbandymas tiek tėveliams, tiek ką tik iškeptiems seneliams. Daug kas priklauso nuo to, ar vyresnioji karta pati siūlo pagalbą, ar tos pagalbos tenka prašinėti. Netgi paprastas pasisvečiavimas senelių namuose dėl pastabų (pavyzdžiui, kaip vaikas turėtų rengtis, ką valgyti, kaip elgtis) gali labai apkarsti. Seneliai ne visada pasiruošę permainoms ir yra likę gyventi taip, kaip pratę – net gimus anūkams. Gerai, jeigu jie turi pakankamai vietos ir gali skirti jūsų atžalai visą kambarį, tačiau taip nutinka labai retai. Ką gi daryti, kad jūsų viešnagė būtų patogi tiek seneliams, tiek vaikui, tiek jums?
 

  1. Visų pirma – pasirūpinkite mažylio sveikata. Jeigu bute nuolat rūkoma, yra naminių gyvūnų arba daromas remontas, geriau ten nevažiuoti – vaikui nereikia kvėpuoti nuodingomis medžiagomis arba įsivaryti alergijos. Labai patartina šį klausimą aptarti dar prieš vaiko gimimą.
  2. Kaip ir savuose, taip ir senelių namuose reikia iš karto susirasti vietą, kur vaikas galės miegoti. Naujagimiai būdrauja trumpai, todėl pirmaisiais mėnesiais tai labai aktualu. Pageidautina, kad kambarys būtų toliau nuo triukšmo šaltinių (t.y. kad nesigirdėtų televizoriaus, stalo įrankiais barškinančių giminaičių ir t.t.). Iš anksto apgalvokite, kuo miego metu vilkės vaikutis. Mažyliui visai nebūtina pirkti lovytės ar maniežo – iš pradžių visiškai pakaks ir vežimėlio, minkštos sudedamos lovos, nešiojamo lopšio ir pan., arba galima guldyti į paprastą lovą, ką nors pakloti po apačia, apkamšyti pagalvėmis, kad vaikas miegotų ant šono ir neapsiverstų.
  3. Paprašykite, kad seneliai išskirtų vaiko daiktams komodos stalčių arba spintos lentyną. Apsirūpinkite vienkartinėmis sauskelnėmis, vystykliukais, rankšluosčiu, žaisliukais, čiulptukais, buteliuku, sausu maisteliu (jeigu maitinate ne tik savo pienu arba maitinti juo neturite galimybės), taip pat – būtinais mažyliui vaistais (karščiavimą mažinantys vaistai, lašai nuo alergijos, kremas nuo iššutimų, preparatai nuo slogos ir kosulio). Tokios atsargos padės išvengti nereikalingo dirglumo ir nerimo – jums nereikės šių priemonių nešiotis su savimi ir galėsite dėl nieko  nebesukti sau galvos.
  4. Nepamirškite reguliariai skalbti paliktų rūbelių, atnaujinti savo atsargų. Vaikai auga labai greitai, ir jų poreikiai keičiasi. Dar po kurio laiko bus galima paprašyti, kad seneliai paliktų šaldytuve truputį vietos vaiko maistui.
  5. Mažylio maudynėms nebūtina pulti pirkti vonelės – ji užima daug vietos, be to, galimas senelių nepasitenkinimas. Galima nupirkti nedidelį dubenį ir jame prausti vaiką, bet kad po to netektų baimintis, jog močiutė tame dubenyje skalbia, pavyzdžiui, kojines, geriau apiprausti atžalą po vandens laikant ant rankų.
  6. Kai tik vaikas ūgtelės ir pradės savarankiškai keliauti po namus, pasirūpinkite jo saugumu (nepalikite atvirų elektros lizdų, slėpkite laidus, priklijuokite silikoninius paminkštinimus ant aštrių baldų kampų ir t.t.). Jeigu namie yra laiptų ar kambarių, kur vaikui nederėtų eiti, pastatykite vartelius. Labai svarbu įspėti šeimininkus, kaip galima greitai pašalinti šias apsaugos priemones, kad jos nekliudytų nuolatiniams namų gyventojams.
  7. Jeigu paliekate vaiką pas senelius, būtina detaliai surašyti, kuo ir kada maitinti vaiką, kaip daryti mišinuką, iki kokios temperatūros šildyti maistą arba vandenį maudynėms, kam mažylis alergiškas ir pan.

 

2 psl. »

Komentarai (1)

ada 2015-09-18 23:13
Nebesinori vaziuoti pas senelius kai istisai kisasi, atrodo kad jie tik mokejo vaikus auginti. Ant ranku neimti, vezimelyje nesupti, prie saves "nepratinti" miegoti. Va kaip moko nemyleti...

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai