Ką daryti, kad plaukai veltųsi mažiau?

Susivėlę plaukai – problema, varginanti daugelį iš mūsų. Ką reikėtų daryti ir ko – nedaryti, jei norite, kad jie būtų gražūs, sveiki ir šilkiniai?
 
1. Drėkinkite plaukus
 
Plaukų drėkinimas padeda apsaugoti juos nuo vėlimosi. Panaudojus kondicionierių duše plaukai lieka švelnesni ir paruošti modeliavimui, tačiau kartais to užtenka. Jei jūsų plaukams reikia stipresnės priemonės, išbandykite nenuplaunamą kondicionierių kasdienei priežiūrai arba gilaus maitinimo kaukę (kartą per savaitę). Jei jūsų plaukai linkę riebaluotis ir jūs bijote, kad šios priemonės tik pablogins situaciją, tiesiog tepkite plaukų galiukus, o ne šaknis.
 
2. Skalaukite plaukus šaltu vandeniu
 
Plaukų skalavimas vėsiu ar šaltu vandeniu yra daug naudingesnis už skalavimą karštu. Nebūtina naudoti ledinio vandens (net ir vasaros metu, kai norite atsigaivinti). Vėsus vanduo tam puikiai tinka. Šaltas vanduo sulygina plauko struktūrą, todėl jie lieka švelnesni ir atgauna blizgesį. Taip pat juos lengviau iššukuoti ir jie mažiau veliasi dienos metu.
 
3. Išbandykite specialius iššukavimą lengvinančius produktus
 
Parduotuvėse galima rasti įvairiausių purškiamų priemonių, kremų ar gelių, padedančių iššukuoti susivėlusius plaukus. Dauguma jų taip pat padeda ir stiprinti plaukų struktūrą. Tačiau jei nenorite leisti pinigų šiems specialiems produktams, galite tiesiog sumaišyti seną plaukų kondicionierių su vandeniu, supilti viską į buteliuką su purkštuku ir patiems pasidaryti gerą priemonę lengvesniam plaukų iššukavimui.
 
4. Vietoj šepečio rinkitės šukas
 
Nors šukuoti plaukus šepečiu, kai jie yra sausi, galima, šukuoti šukomis yra daug geriau. Kol jūsų plaukai drėgni ir susivėlę po dušo, pradėkite nuo medinių šukų retais danteliais, nes jos ne taip skaudžiai peša susivėlusius plaukus. Kai iššukuosite šiomis šukomis, galite imtis tankesnių. Šukuokite plaukus nuo galiukų link šaknų, kol plaukai taps lygūs ir švelnūs.
 
5. Nevelkite plaukų pirštais
 
Išvengti plaukų vėlimosi taip pat padeda taisyklingas plaukų plovimas ir džiovinimas. Plaunant plaukus užtenka įmasažuoti šampūną tik į plaukų šaknis, nors dauguma yra įpratę šampūnu plauti visus plaukus. Jei jums tai yra įprasta, prisiminkite nevelti plaukų pirštais, o švelniai masažuoti plaukus. Taip pat elkitės ir juos džiovindami: netrinkite rankšluosčiu, o tik nusausinkite.
 
6. Venkite alkoholio


Mes nesakome, kad išgėrus alaus bokalą ar vyno taurę plaukai tampa labiau susivėlę. Jūs tiesiog turėtumėte vengti visų plaukų priežiūros produktų, kurių sudėtyje yra alkoholio. Jie kenkia visų tipų plaukams – ne tik tiems, kurie linkę veltis. Rinkitės švelnius, natūralius plaukų produktus, kurie išlaikys jūsų plaukus švelnius ir sveikus.
 
7. Saugiai miegokite


Dauguma moterų žino, ką reiškia prabusti iš miego susivėlusiais plaukais. Gera naujiena ta, kad yra keletas būdų,  kaip to išvengti. Jei miegoti aukštai surištais plaukais nepatogu, supinkite juos į vieną kasą ar laisvą kuoduką. Jei ir tai jums netinka, prieš einant miegoti reikia suvynioti plaukus į šilkinę skarelę. Šilkinis pagalvės apvalkalas taip pat padeda. Svarbiausia – niekada neikite miegoti šlapiais, neiššukuotais plaukais.

Šaltinis: Grožio guru

Komentarai

Plaukams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai