Ką daryti, jeigu vyras nenori vaikų?

Atrodytų, tavo santykiai su antrąja puse yra kone idealūs: vyras tave myli ir saugo, nuolat dovanoja dovanas, kiekvieną vasarą nusiveža prie jūros... Iki visiškos laimės trūksta taip nedaug – tik vaiko ant rankų. Jokių fiziologinių kliūčių lyg ir nėra, tačiau tapti tėvu jis nenori. Kodėl?

Priežasčių, dėl kurios nenorima/neprisiruošiama išmėginti naują vaidmenį, yra daug. Kodėl stipriosios lyties atstovai neskuba susilaukti palikuonio?

Pirma priežastis: psichologinis nepasirengimas

Šiuo atveju vyras tiesiog „miega“ – kitaip tariant, jeigu giliai viduje jis nėra tam pribrendęs, apie tapimą tėvu negali būti ir kalbos. Priežastys įvairios: pavyzdžiui, antroji pusė dar nori pabūti vaiku, kuriam reikia rūpesčio, švelnumo ir dėmesio. Visai nesvarbu, kiek jam metų – 20  ar 40.

Antra – vyras gali manyti, kad dar „neprisibėgiojo“, jis nori pagyventi dėl savęs, o ne auklėti vaiką.

Trečia (labai paprasta ir banalu) – jis tiesiog bijo prisiimti atsakomybę už būsimąjį vaikutį ir jo ateitį.

Antra priežastis: prasta materialinė padėtis

Paprastai ši priežastis yra pirmosios pasekmė – juk būtent psichologinis nepasirengimas verčia potencialų tėvelį kalbėti, kad „vaikutį pradėti reikia tik tada, kai tvirtai stovima ant kojų“.

Paprastai toks vyras teisinasi tuo, kad šeima dar neturi buto ir automobilio, kad dirba prastai apmokamą darbą ir nėra aišku, kokia bus rytdiena.

Net jeigu visi šie dalykai yra, priežasčių atsikalbinėti vis tiek atsiras: situacija dar neva nėra stabili, viską galima tuoj pat prarasti, tad geriau dar šiek tiek palaukti.

Žinoma, jeigu tai jauna šeima ir padėtis tikrai nėra labai gera, gal ir reikėtų atidėti savo planus susilaukti mažylio, tačiau tik tuo atveju, jeigu yra žinoma, kad tikrai bus geriau. Jeigu ne, vertėtų susimąstyti, ar finansinis nestabilumas tikrai yra ta priežastis, dėl kurios nenorima turėti vaikų. Gal tai vis dėlto tik atsikalbinėjimas?

2 psl. »

Komentarai (9)

Anonimė 2018-04-20 12:00
Sveiki esu ištekėjusi su vyru 6 metus su trupučiu,jis turi sūnu iš pirmos santuokos.Aš taip pat trokštu turėti vaikelį tai negana to,kad nenori juos turėti dar ir mylėtis atsisako.Jam 40,man 30.Juk dar ne tokie seni esam.Tokiu atvėju būna liūdna ir nesmagu,kai tenka vienai planuoti,svajoti.Nežinau kaip man toliau elgtis,tiesa pasakius pavargau nuo tokios rutinos.Svarbiausia ka siūlau ta atsisako,pyksta.Man belieka nusileisti.Gal sakau per daug noriu,bet argi ne tam vyras su moterimi būna kartu?
Nesuvokianti 2017-11-22 08:41
Kam spausti vyrą/moterį susilaukti vaikų, jeigu jis/ji to apskritai nenori??
Silvija 2015-07-10 10:52
Salutinio jokio poveikio nepastebejom. Jei kam idomu paskaityt apie legalius ir veiksmingus vaistus, prailginancius lytinio akto trukme ir kuriuos galima isigyt tiesiog vaistinej, siulau uzmest aki cia www .goo. gl/qy5bn0
Silvija 2015-07-10 10:50
Reikia gert 30, o esant reikalui galima ir 60mg 1-3val pries mylintis. Mes efektyvuma ivertinom po pirmos tabl. Gerai, kad nereikia gert abejotinu preparatu, siulomu internete ar turguj, kai neaisku kaip paveiks ir ar isvis pades. Savo sveikata nerizikuojam ir renkames tai, kas patikimiausia ir efektyviausia. O tai kaip tik tai ir yra.
Silvija 2015-07-10 10:46
Vyras atgavo pasitikejima savim, eme ziuret į viska optimistiskiau, planuojam ateity vaikeli. Gerai tas, kad Priligy nesikaupia organizme, greit po visko pasisalina ir siaip, veikia tik pacia problema.
Silvija 2015-07-10 10:43
mano vyras buvo pradejes kartoti, jog nenori vaiku. Itariau, kad tai ne tiesa, nes maciau kaip jis zvelgia į laimingas seimas su vaikais, kaip atsisuka pamates miela mazyli. Buvo abai sunku ispesti priezasti, del ko jis eme kartoti, kad ju nebus ir jei noriu- turiu teise ji palikti. Galop pripazino- jis mano, jog ju net negali tureti. Taip, lovoje jis tikrai ne erzilas, bet apie nevaisinguma nesityrus net nebuciau pagalvojusi. O jis sia isvada prieme, nes labai greit baigia. Ikalbejau nueiti pas
dale 2015-04-28 19:34
Jis taves nemyli
norincioji 2013-11-20 13:21
su vyru esame vede 2metus. sutariam neblogai. man 28 as lb noriu vaiko , bet vyras pyksta kai tik apie tai uzsiminu. si tema nelieciama.
... 2012-10-06 13:52
"Juk šeima be vaikų nėra visavertė. <...> Išeitys dvi: išsiskirti arba perauklėti. <...> (beje tokie pavyzdžiai visai neturi būti realūs – tai gali būti ir vadinamasi „baltas melas“)."
Nieko keista, kad tiek daug skyrybų, kai tokie "ekspertai" žarsto savo "išmintį" ir supratimą apie žmogaus psichologiją.

Suaugusiųjų santykiai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai