Jis ir tavo vaikai: tarp kūjo ir priekalo (II dalis)

Štai keli dalykai, kuriuos turėtų prisiminti vyrai, kad bandydami įsilieti į šeimą nepultų į kraštutinumus ir  nesulauktų nemalonių staigmenų.

Pirma taisyklė: atmink, kad svetimų vaikų nebūna. Jeigu iš tiesų myli moterį, besąlygiškai priimk ir jos vaikus. Tik taip galėsi sustiprinti jūsų tarpusavio santykius.

Žinoma, iš pradžių gali trikdyti neįprasti jų įpročiai ir ypatumai, kartais jausi nenumaldomą norą mesti šią „išprotėjusią šeimynėlę“, pamokyti ją, kažką ištaisyti, nevalingai lyginsi savo ir jos atžalas. Tačiau dabar tu esi ne teisėjas, ne vertintojas, ne stebėtojas ir ne ekspertas. Tu – kūrėjas ir partneris. Už viską, kas vyksta toje šeimoje, dabar esi atsakingas ir tu. Tiesiog reikia tai pajausti visa savo širdimi.

Iš tiesų tai nėra taip sunku, jeigu tave ir tavo naująją antrą pusę sieja stiprus ryšys. Tu priimi ir tai, kas jai brangiausia, ir galiausiai imi jausti vaikų skausmą, nerimą, baimę, imi dėl jų jaudintis, tavo širdyje sutirpsta paskutinis šalto priešiškumo gabalėlis.

Neužtenka pasakyti: „Myliu ją, todėl turiu mylėti ir vaikus.“ Turi juos iš tikrųjų pamilti – su visais jų privalumais ir trūkumais.

Antra taisyklė: nė nesvajok, kad visa tai pavyks labai greitai. Net jeigu ir nepajusi pirmųjų priešiškumo požymiu, artimi jie taps ne iš karto. Teks adaptuotis, įaugti į šeimą, su ja susigyventi.

Kartais tai kankina, sukelia prieštaringus jausmus, tad ne kartą norėsis, kad šių „pabaisiukų“ mamytė pati jais pasirūpintų. Tačiau jeigu į mažuosius žiūrėsi taip, net jeigu nieko garsiai ir nepasakysi, neišsiduosi, nieko gera nelauk: vaikai labai greitai pajunta veidmainystę,  ir jos nuslėpti nepavyks net ir labai geram aktoriui. Jie visu savo vidumi jaučia santykių netikrumą. Tu neturi visą laiką šypsotis – reaguok spontaniškai.

2 psl. »

Komentarai (4)

Aha 2021-07-05 15:14
Uzkabinkim svetimus vaikus kutiems ant sprando ir jie pasirupins. Savo vaikais turi rupintis patys.
Elida 2021-07-05 15:12
Pezalu pezalai, lsbai toli toli nuo realaus gyvenimo.parašyras rašynėlis, oi kaip gražiai norėciau viska matyti.
Milda 2011-12-08 18:11
Jelena, ar tikrai? Man atrodo, kad daug dažniau jie tai tiesiog ignoruoja
Jelena 2011-12-08 18:03
"Kartais jie nė menkiausio supratimo neturi apie tai, kuo ir kaip gyvena jų vaikai..." Visiškai sutinku

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai