Jis ir tavo vaikai: tarp kūjo ir priekalo (I dalis)

Mūsų dienomis daug vienišų mamyčių. Ne naujiena ir šeimos, kartu auginančios vaikus iš antros ar net trečios santuokos. Nėra paprasta auginti svetimą mažylį kaip savo, jį auklėti, jį suprasti, rasti su juo bendrą kalbą. Su kokiomis problemomis galima susidurti ir kaip jas išspręsti? Apie visa tai – netrukus.

Vyrai ir moterys, nusprendę sukurti šeimą su išsiskyrusiu žmogumi, kartais papildomai gauna „bonusą“ – jo arba jos vaikus. Žinoma, toks pasirinkimas priimtinas toli gražu ne visiems, ir tai suprantama – atsakomybė išties didelė. Bėgdami nuo jos, nenorėdami nemalonumų, sunkumų ir komplikacijų, daugelis yra linkę ieškoti gyvenimo partnerio, neturinčio nieko iš „tamsios praeities“ ir staigmenų.

Tačiau meilė akla – dėl širdžiai mielo žmogaus tenka priimti ir šią „naštą“.

Paprastai vyrai ir moterys, suradę savo laimę antrą ar trečią kartą, tiki, kad taip pat lengvai susibendraus ir su savo partnerio vaikais. Jie net neįsivaizduoja, kad koks spuoguotas paauglys gali neįvertinti ir meilės jo (jos) antrajai pusei, ir jo paties, ir ims šiauštis, tyčia provokuoti, reikšti agresiją ir neapykantą. Galiausiai vis dėlto ateina suvokimas, kad susidraugauti bus daug sunkiau, negu pervežti daiktus iš vieno buto į kitą.

Nutinka ir taip, kad vaikas, svajojęs apie tėvą, vyrišką palaikymą, iš pradžių džiaugiasi tavo pažintimi, tačiau praeina kiek laiko, ir patėvis suvokia, kad nėra mylimas. Geriausiu atveju į jį žiūrima neutraliai, blogiausiu – atstumiama. Posūnis nereaguoja į pastabas, nesiskaito su naujojo šeimos nario nuomone, nedaro to, ko iš jo prašoma, ir net išrėžia į akis, kad jis – niekas, todėl neturi teisės nurodinėti. Ką daryti?

2 psl. »

Komentarai (5)

Virga 2011-12-08 16:06
O mano gyvenime pasikeite 4 pamotes. Spekit ar nors viena is ju mylejau? Gal siek tiek pacia pirmaja, bet kai tevas su ja ishsiskyre, supratau kad prisiristi prie zmoniu negalima, nes jie gali iseiti. Nuo to laiko su visomis naujomis namuose pasirodziusiomis moterimis elgiausi tikrai ne itin graziai
Sakeja 2011-12-08 09:15
Labai daug kas priklauso nuo motinos. Kaip jinai vyra pristatys ir kiek pati suteiks jam laisves bendrauti su vaiku
Gabrielė 2011-12-07 18:21
Na, aš norėjau turėti mamą. Bet ta moteris man nepatiko.
Naise 2011-12-07 17:23
O ko cia stebetis? Juk is esmes kaip beziuretume, naujas vyras yra tiesiog svetimas zmogus. Galu gale, jei mamos gyvenime atsirado naujas vyras, tai reiskia, kad mama isdave ir ji, ir jo teti. Bent jau taip dazniausiai isivaizduoja vaikai.
Gabrielė 2011-12-07 17:15
Aš gyvenau su tėčiu. Kai jis parsivedė pamotę, labai šiaušiausi. Situacija panaši į aprašytą, bet šiek tiek kitokia. Mes ir po daugelio metų viena kitai nepatinkam, bet tiesiog ignoruojam

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai