Jeigu vaikui užkietėjo viduriai...

Vaiko pilvukas jaunai mamytei kelia daugybę rūpesčių: tai mažylį kamuoja diegliukai, tai kaupiasi dujos, tai, atrodytų, nei iš šio, nei iš to užkietėja viduriai. Kaip padėti atžalėlei?

Vidurių užkietėjimo priežasčių gali būti daug, o „scenarijus“ daugiau ar mažiau visada toks pat: mažylis kenčia, verkia, o mamytė, išbandžiusi daugybę liaudiškų receptų, taip pat pasiruošusi nuleisti rankas ir verkti kartu su vaiku. Bėda tik ta, kad niekas nuo to nepasikeis, todėl reikia susiimti ir pamąstyti, ką daryti toliau. Kad galėtum pagelbėti, turi šį bei tą žinoti ir šias žinias pritaikyti praktiškai. Vidurių užkietėjimas – viena iš labiausiai paplitusių vaikų virškinamojo trakto patologijų. Jeigu neatkreipsi į šią problemą dėmesio, ji gali peraugti į rimtą ligą, pavojingą tiek fizinei, tiek psichologinei vaiko sveikatai. Kodėl? Išsiaiškinkime.

Kai atrodo, kad išeities nėra

Vidurių užkietėjimas – tai žarnyno funkcijos sutrikimas, kai padidėja intervalai tarp tuštinimosi. Jeigu 3–6 mėnesių kūdikis, maitinamas krūtimi arba mišinukais, nebetepa sauskelnių net 1–2 kartus per dieną, galima įtarti, kad vaikui užkietėjo viduriai. Tą patį galima pasakyti ir tuo atveju, jeigu vaikas tuštinasi kasdien, tačiau šis procesas dėl kietų išmatų sukelia jam didžiulį diskomfortą: jis stengiasi, verkia, o pilvukas pučiasi kaip balionas. Pažįstama situacija? Ką daryti? Kokių gydymo priemonių imtis? Daryti klizmą, masažuoti pilvuką, naudoti rektalines žvakutes ar duoti laisvinamųjų?

Vidurių užkietėjimo priežastys

Kodėl vaikui užkietėjo viduriai? Veiksnių daugybė, bet gydytojai skirsto juos į dvi grupes. Pirmoji – organinis vidurių užkietėjimas, susijęs su anatominėmis kurios nors žarnyno dalies ypatybėmis. Dažniausiai organinis užkietėjimas yra susijęs su Hiršprungo liga (vegetacinės nervų sistemos mazgų trūkumu kuriame nors storosios žarnos segmente, kitaip – storosios žarnos segmento inervacijos sutrikimu, dėl kurio sutrinka ir išmatų slinkimas žarna, užkietėja viduriai) ir dolichosigma.

2 psl. »

Komentarai (10)

viltė 2015-01-01 18:53
stonytė
... 2014-04-22 14:12
mums gydytojas sake taip: normalu kai vaikas tustinasi kas 2-3 dienas ir tustinasi ne kietai.. tada nereikia nerimauti.. tiesiog organizmas gerai isisavina maista.
Mo 2014-02-18 21:26
Pritariu Tirim šimtu procentų.
Andrius 2014-01-27 23:49
Tirim tau ne visi namuose turbut vaikas maitindamasis mamos pienu turi kakoti 2-3 kart dienoj ka tu cia nusisneki savaite laiko vaikiukas mazas nepakakojas apsinuodina organizma tu pamegink kaip nori kaku,nekakot uzlaikyt savaite paziuresim vemsi dings apetitas,silpnumas bus ka tu cia sneki per nesamones
Tirim 2013-01-26 10:24
Kokia nesamone!! Normalu, kad kudikis maitinamas tik mamos pienu tustinasi tik karta i savaite. Ir jokiu budu negalima skatinti sio proceso jei vaikas jaucias gerai ir nebando stangintis pats! Daznai naudojant papildomas priemones paskatinancias tustinimosi procesa, yra "sugadinamas" noras stangintis ir vaikas kitaip jau nebemoka pasitustinti tik kaip su pagalba.. Visada konsultuokites su savo seimos gydytoju, o ne aklai pasitikekit straipsniais ir ypac forumais..
kikimara 2012-01-17 19:23
klizmos renesansas? juk dar visai neseniai teigė, kad normalu, kada vaikas ir savaitę nekakoja, o klizmos yra totalus blogis, o jei jau kraštutiniu atveju - tai tik kuo rečiau, kad nuo vaikystės nepriprastų ir netaptų klizmofilu
bita 2012-01-13 23:34
kas cia nepatogaus? juk normalus dalykas
Miglė 2012-01-13 18:14
Nieko čia juokinga. Šiaip mums tokių problemų kyla retai, išsiverčiam be žvakučių
Saulė 2012-01-13 17:28
Dar niekad nepirkau glicerininių žvakučių. Gal juoksitės, bet kažkaip lyg ir nepatogu
vizin 2012-01-13 17:20
labai naudingas straipsnis. Abu vaikai turejo tokiu problemu, o dabar jau ir trecio laukiuosi

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai