Jeigu vaikas tave erzina

Šį kartą pakalbėsime apie labai delikačią, aktualią ir visoms gerai pažįstamą problemą. Ką daryti, jeigu vaikas erzina? Juk neretai kalbėdamos telefonu girdime, kad pašnekovės mažylis ko nors paprašo mamos, o ši susinervinusi atkerta: „Nematai, kad kalbu? Vėliau.“ O kiek kartų pačios nerandame sau vietos, suvokiame, kad ranka tarytum savaime kyla pliaukštelėti neklaužadai per sėdimąją...

Tokius jausmus pripažinti nėra labai paprasta. Didžioji moterų dalis norėjo turėti vaiką, jo laukė, tad iš kur atsirado tokia neapykanta? Kodėl vaikai ima jas erzinti?

Priežasčių gali būti daugybė. Viską labai sutraukus, supaprastinus ir apibendrinus, situacija tampa daug aiškesnė ir suprantamesnė.

Išanalizavus tiek savo, tiek aplinkinių patirtį su vaikais, galima padaryti labai svarbią išvadą. Vaikystė ne be reikalo dalinama į atskirus periodus. Psichologai patvirtins, kad kiekvienu iš jų vaiko elgesys smarkiai pasikeičia. Dažnai susierzinimą sukelia tai, kad vienu ar kitu periodu tiesiog nesuprantame savo vaikų, jų elgesys mums atrodo kažkuo nepriimtinas, atstumiantis. Vienos negali pakęsti kūdikystės, nes tuo metu labai sunku suvokti, ko vaikutis nori iš tikrųjų, kitoms pati baisiausia atrodo paauglystė, kuomet sūnus arba duktė ima elgtis taip, tarytum viską žinotų geriausiai. Tai nereiškia, kad nemylime savo vaikų. Mums tiesiog kyla sunkumų, kai reikia prisitaikyti prie pakitusių aplinkybių.

Jeigu ir tave kuriuo nors vaiko vystymosi periodu erzina tavo pačios kūnas ir kraujas, atmink, kad tai laikina. Kad ir kaip viskas atrodytų sudėtinga ir nemalonu, gali būti tikra, kad visai netrukus kažkas ir vėl apvirs aukštyn kojom ir tu tapsi pati geriausia mamytė, kokia tik gali būti. Sunkumų gali patirti ne tik tu, bet ir tavo mažylis.

2 psl. »

Komentarai

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai