Jeigu tėtis arba mama geria...

Gyvenimas šeimoje, kurioje vienas iš tėvelių yra priklausomas nuo alkoholio, nesaldus, o ypač patiems mažiausiems jos nariams. Tiesa ta, kad jos centru tampa ne mažylis, o tas, kuris turi bėdų dėl stikliuko: juk namuose nuolat aidi barniai, o jų gyventojai, užuot visą savo rūpestį ir meilę atidavę atžalai, priversti kontroliuoti vieni kitus, nuolat mąstyti, kaip situaciją būtų galima pakeisti į gerąją pusę, kaip „perauklėti“ vyrą arba žmoną. Į tai, kad tėvų priklausomybė nuo alkoholio yra tiesiogiai susijusi ir su vaiko problemomis, atsižvelgiama labai retai. Deja, be reikalo – būtų galima išvengti daugybės neigiamų pasekmių.

Apmaudu, tačiau dažniausiai šeima vengia pripažinti, kad alkoholio vartojimas – tai ne tik blogas elgesys ir prastas pavyzdys, žalingas įprotis ar silpnavališkumo požymis, o būtent liga, kuri žaloja ne tik tą, kuris geria, bet ir visą šeimą. Jeigu kuris nors iš tėvelių tampa priklausomas nuo stikliuko, vaikas dažniausiai prisiima sau vieną iš keturių rolių.

„Šeimos herojus“

Tai labai paklusnus vaikutis, kuris rodo gerus rezultatus įvairiose srityse. Nei mokytojai, nei tėvai niekada nepavadintų jo problemišku. Netgi atvirkščiai – tokiu vaiku galima gėrėtis ir didžiuotis. Tačiau yra pusė, kurios niekas nemato: viskas, ką daro vaikas, daroma ne iš aistros ar susidomėjimo, o dėl to, kad aplinkiniai pastebėtų, pagirtų, laikytų geriausiu iš visų.

Savo elgesiu toks vaikas neretai primena mažą suaugusįjį: jis brandus, atsakingas, visada pasirengęs padėti (juk už tai jį kas nors pagirs). Jis labai jautriai išgyvena dėl kiekvienos klaidelės, nes negali sau leisti būti netobulam. Jis nesijaučia visavertis – kad tai pajustų, jam reikia pasiekimų ir pagyrų.

2 psl. »

Komentarai (19)

Vilius 2021-08-02 22:52
Mano mama visada vakarais geria
Titas 2021-01-05 14:34
Mano mama prilipusi prie aukoholio patevis stengesi jei uzdrausti tai bet vis tik jis isvazioja i kaima ji pradeda gerti nemegstu matyti ar klausyti girtos mamos
anonimas 2013-10-19 19:27
mano mama uzsienija turetu yuoj gryst na zinoma ji manes nepalikus vienos su teciu ji kas menesi grysta o vasara vaziuoju kartu o kaip mamos nera tetis eina ir geria ir man tai labai nepatinka :((
augustina 2013-08-31 10:15
laba diena ka daryti mano muzikos mokytoja geria padekit man ji istisas dienas geria ir nenustoja gertika daryti gal ji susirgo kazkuom? ar kas jai darosi? as net nezinau neatstoja nuo alkoholio nes jikaip prilipus prie situ gerimu prasau patarkite ka man daryti nes as jau kai ji geria as su ja pyktis pradedu as nenoriu tos mokytojos daugia akyse matyti
Dex 2013-05-13 15:37
Mano budas veikia, tik matau teva girta, iskart gauna i spranga ir paguldau, ryte dar padekoja. ;)
anonimas 2013-03-02 15:51
mano motina ir sesuo uzsenyje dirba,lieku su tevu jis geria net dabar nera namuose.Manau kad mamai tikrai neatleisiu visa gyvenima kad nera salia kai jos man reikia .Esu viena,viska laikau savyje.Man mano gyvenimas tikrai baisus.
katre 2013-03-01 15:59
Jeigu tokioje seimoje gimete, vadinasi tokia karma, patys pasirinkote tokius tevus, nes tik taip kazko turesite ismokti savo gyvenime. Nenusiminkite, siekite savo tikslu ir svajoniu, juk ne visa gyvenima reikes kenteti, likima galesite susikurti patys. Jei sunku, krepikites pagalbos i Jaunimo anonimine telefono linija, ten dirba psichologai, jums tikrai pagelbes.
nesvarbu 2012-12-17 20:12
Na manau kad gerause negerti per vaiko nes vaikas gali suprasti kad mano tetis ir mama geria baisu skoni
nes kai vaikas uzaugs ir jis ar ji gali pradeti vartoti ahaholi gerima
AA 2012-12-04 23:18
O JUS pabandykit draugiskai pasiulyt teciui ar mamai,kad jie kreiptusi y ANONIMINIU ALKOHOLIKU GRUPE,JUK KIEKVIENAM MIESTE TOKIA GRUPE YRA,GAL JIEM TAI PADES [TEVAMS]
Ugne 2012-11-09 17:09
mano tetis geria nezinau ka daryt

Vaikai ir tėvai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai