Jei nėščiajai skauda dantį

Esi nėščia ir tau skauda dantį? Atrodytų, nieko čia keisto ar baisaus – juk toks dalykas visiems anksčiau ar vėliau pasitaiko... Tačiau iš tiesų viskas kiek sudėtingiau – šis skausmas gali reikšti, kad imunitetas nusilpęs, kad trūksta vitaminų, sutriko fosforo ir kalcio apykaita, siaučia hormonų audros ir panašiai. Tikslią šio nemalonaus negalavimo priežastį nustatys tik stomatologas.

Priežastys

Nėštumo metu su dantimis susijusių problemų kyla dėl didelio estrogenų ir progesterono kiekio – jie stimuliuoja apnašų kaupimąsi. Jeigu apnašų nepašalinsi, antrojo trimestro metu gali išsivystyti gingvitas (tikėtina, kad vėliau jis pereis į paradontitą).

Ką daryti?

Ne be reikalo rekomenduojama susitaisyti dantis dar prieš pastojant. Kaip ir visada, būtini reguliarūs vizitai pas stomatologą. Skausmo geriau išvengti, negu bandyti jį įveikti. Pasakojimai apie tai, kad apsilankymai pas gydytoją gali išprovokuoti priešlaikinį gimdymą, yra stipriai išpūsti ir perdėti, tačiau apie savo būklę vis dėlto reikėtų įspėti. Kaip jau tikriausiai žinai, nėštumo metu negalima balinti dantų (procedūrai naudojami UV spinduliai), tau gali pakenkti rentgenas ir kai kurios kitos gydomosios procedūros. Net jeigu kojos pirmąjį trimestrą labai tinsta, turėtum profilaktiškai apsilankyti pas šį specialistą bent kartą per mėnesį, ir dažniau, jeigu dantys kelia problemų. Esmė ta, kad dantų problemos gali reikšti netgi širdies ligas, o tai – ne juokai. Kad išvengtum komplikacijų, patartina išsigydyti dantis iki šešto mėnesio (jeigu to nepadarei dar prieš pastodama). Po šio laikotarpio rimtas dantų gydymas yra draudžiamas.

2 psl. »

Komentarai (8)

Audra 2019-12-20 15:41
Tikrai taip, kai problema rimta, niekas nenores eksperimentuoti, tokiu atveju, norėsi konkretumo tikslumo ir saugumo būsimam vaikeliui. Mažai naudingos info.
Neringa 2019-09-14 18:11
Tikrai jokios konkrecios info
Niurzga 2019-04-10 19:31
Visiškai jokios naudingos informacijos...
Skauda 2017-03-18 16:12
Straipsnis apie nieka.
Vida 2012-03-15 14:00
O kokių natūralių priemonių žinote?
Oksana 2012-03-15 11:49
Tas "be vaistų" - labai keblu. Jeigu problema rimta, manau, niekm nekils noraseksperimentuoti pačioms, joms reikės efekto čia ir dabar, greitai.
Vitalija 2012-03-14 20:05
Na, bet juk danties skausmą galima įveikti be vaistų :)
diena 2012-03-14 20:03
Kadangi danties skausmo tiesiog negaliu pakęsti, išgerdavau silpnų vaistų. Jie mažiau kenkia negu stresas, kurį organizmas patiria skausmo metu

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai