„Ištuštėjusio lizdo” sindromas būdingas daugiau kaip trims ketvirtadaliams mokyklinukų mamų

Su „ištuštėjusio lizdo“ sindromu mamytėms tenka susidurti labai anksti. Pasirodo, kad net 84 % moterų, auginančių mokyklinio amžiaus vaikus, rugsėjį jaučiasi prislėgtos, jas apima depresija. Tačiau liūdi ne tik jos – mažųjų šeimininkų labai trūksta ir naminiams gyvūnėliams. Neseniai atliktų tyrimų duomenimis, dailiosios lyties atstovės tiesiog netveria kailyje, kaip nori, kad jų atžalos kuo greičiau užsidėtų ant pečių kuprinę. Vis dėlto tiesa ta, kad mokyklos labiau bijo ne vaikai, o jų mamos.

Kaip parodė tarptautinis tyrimas, 43 % mamų į mokslo metų pradžią žvelgia su liūdesiu, 22 % jaučia nerimą, o dar 20 % pasijunta esančios visiškai beviltiškoje padėtyje. Palengvėjimą, kad vaikai grįžta į mokyklą, jaučia vos 12 % apklaustųjų. Vis dėlto ketvirtadalis moterų ramina save, kad atžalos mokykloje bus laimingos, ras naujų draugų, viskas grįš į senas vėžes. Mokslo metų pradžia tampa tikru išbandymu net 75 % mokinukų, tačiau nerimas ir nervingumas greitai praeina.

Pakitęs ritmas gana smarkiai paveikia ir naminius gyvūnėlius. Pastebima, kad elgesio pakitimų atsiranda maždaug 51 % šunų ir kačių. Per vasarą mamos su atžalomis labai suartėja, prisiriša, todėl atėjus rudeniui moterys jaučiasi prislėgtos. Vis dėlto praėjus šiek tiek laiko, viskas sustoja į savo vietas, ir tėvams tenka pripažinti, kad viskas į gera. Jų užduotis – žvilgtelėti tolyn į ateitį ir suplanuoti, kuo užsiimti su atžala laisvu nuo mokslų metu.

Komentarai

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai