Iš mirties gniaužtų išsivadavęs futbolininkas M. Gudaitis tiesia pagalbos ranką sunkiai sergančiam mažyliui

Ryčio Šeškaičio nuotr.

TV3 televizijos ir SEB banko organizuojama 14-oji „Išsipildymo akcija 2016“ vėl tiesia ranką tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai, telkia visuomenę bendrai misijai – padėti Lietuvos vaikams. Šiemet akcijos ambasadoriais tapo jauni ir talentingi žinomi šalies žmonės, kurių lūpomis pasakojama, ką kasdien išgyvena sunkiai sergantys mažieji, jų šeimos ir artimieji bei atskleidžiama, ko trūksta iki stebuklo pasveikti. Herojukų istorijas jau pasakojo parolimpietis Mindaugas Bilius, „X Faktoriaus“ finalininkas Aleksas, olimpinė čempionė, plaukikė Rūta Meilutytė, akordionistas Martynas Levickis, profesionali šokėja Eglė Straleckaitė. Prasmingos misijos ambasadorių gretose – ir futbolininkas Matas Gudaitis. Septyniolikmetis tapo sunkiai sergančio bendravardžio Matuko istorijos globėju.Dar visai neseniai, šių metų rudenį, futbolininkas M. Gudaitis suklupo aikštėje po to, kai kamuolys atsimušė jam į krūtinę. Vaikinui sustojo širdis – teko elektros šoku atstatyti jos plakimą. Beveik mėnuo ligoninėje, prijungtam prie širdį stebinčių aparatų ir minimalus judėjimas judriam septyniolikmečiui buvo didžiulė kančia. Tačiau akis į akį su mirtimi susidūręs jaunas talentas dabar džiaugiasi, nes viskas galėjo pasisukti visai kitaip.

Sportininko globojamas Matukas sunkiai serga nuo gimimo. Jam diagnozuota įgimta stuburo smegenų išvarža (Spina bifida). Vos gimusiam mažyliui atlikta meningocelės plastika (uždaryta stuburo išvarža). Septintą gyvenimo dieną, pradėjus progresuoti hidrocefalijai, atlikta šuntavimo operacja. Dar kelios šunto operacijos atliktos nuolat kemšantis šuntui, o kiek jų laukia ateityje – nežinia. Neseniai atlikta ir labai sudėtinga galvos operacija dėl smegenėlių pusrutulių apatinių polių ir pailgųjų smegenų pasislinkimo į stuburo kanalą (Arnold Chiari sindromas), „tiesintas“ stuburas – sumontuoti specialūs implantai koreguojantys deformaciją. Tai tik dalis šešiamečiui atliktų sudėtingų operacijų, kurių metu netekama daug kraujo. Ateityje Matuko laukia dar ne viena.Išgirdęs ligoniuko Mato istoriją, futbolininkas neslėpė liūdesio: „Labai gaila, kad yra tokių vaikų, kurie negali gyventi kaip visi“. Susitikimo su savo globėju dieną mažasis Matas atrodė baikštus ir nusiminęs. „Jis labai nedrąsus ir bijo naujų vietų bei žmonių“, – paaiškino berniuko tėtis.

Septyniolikmetis Matas prisipažino taip pat turėjęs ir greičiausiai tebeturintis naujų vietų baimę. „Sunku kartais apsiprasti prie naujų aikščių, stadionų, visada būna nedidelė baimė ir jaudulys prieš prasidedant rungtynėms“, – prisipažino jis, suprasdamas mažojo bendravardžio nerimą.Jaunasis futbolininkas kreipiasi į visus geros valios žmones, kviesdamas susiburti ir kartu padėti Matukui. Santariškių vaikų ligoninei labai reikalinga medicininė įranga – autotransfuzijos sistema C.A.T.S., skirta surinkti operacijos metu netenkamą kraują ir jį vėl grąžinti labai mažo svorio vaikams (net ir kūdikiams). Ši sistema naudojama, kai daromos sudėtingos, labai kraujingos, ir ilgai trunkančios rekonstrukcinės operacijos. Turint šią sistemą neprireikia donorinio kraujo. Autotransfuzijos sistema C.A.T.S. kainuoja apie 30 000 eurų. Ji labai palengvintų ne tik mažojo Mato, bet ir daugybės kitų panašaus likimo vaikų operacijas.

Savo kailiu patyręs ligoninės rutiną ir supratęs gyvenimo kainą, sportininkas nepasiduoti ragina visus „Išsipildymo akcijos“ globojamus herojukus: „Pats įsitikinau, kad svarbiausia – neprarasti vilties“.

Komentarai

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai