Intymi nėščiosios higiena

Nėštumas – ne liga, todėl ypatingos priežiūros šiuo atveju tikrai nereikia. Ir vis dėl to... reikėtų nepamiršti, kad dabar nėščioji turi rūpintis ne tik savo, bet ir būsimo vaikelio sveikata, todėl asmens higienai turėtų būti skiriamas didesnis dėmesys, kad ne tik būsimoji mamytė, bet ir vaikelis būtų apsaugoti nuo kenksmingų poveikių.

Tikriausiai visos būsimos mamytės pastebėjo, kad nėštumo metu pagausėja makšties išskyrų. Neverta nerimauti, nes tai – visiškai normalus procesas. Žinoma, jausmas gal ir ne itin malonus, todėl praustis tenka dažniau nei įprastai, tačiau nereikėtų persistengti, nes pažeisi natūralią makšties terpę ir sudarysi sąlygas kauptis bakterijoms. Apsiprausti lytinius organus pakanka kelis kartus per dieną. Kai kurios moterys įpratusios praustis muilu, tačiau nėštumo periodu muilą naudoti patariama vieną kartą per dieną, o visus kitus kartus pakaks švaraus vandens. Intymiai higienai nenaudok įprasto muilo rankoms, nes jis ne tik džiovina odą, bet ir keičia makšties mikroflorą. Vietoje jo rinkis specialiai intymiai higienai skirtas prausimosi priemones, kurių pH atitinka fiziologinę makšties terpę. Jei iki nėštumo naudojai specialias priemones, kurios puikiai tiko tavo odai, gali naudotis jomis ir nėštumo metu. Tačiau atmink, kad dėl hormonų pokyčių gali keistis ir odos jautrumas ar atsirasti padidėjęs polinkis į alergines reakcijas, taigi, kad išvengtum nemalonumų, verčiau rinkis prausimosi priemones, kurių sudėtyje yra kuo daugiau natūralių ingredientų.

Prausiantis labai svarbu teisingai atlikti judesius, t.y. braukti nuo gaktikaulio link išeinamosios angos, kad bakterijos nepatektų į šlapimo takus ar makštį. Šluostytis rankšluosčiu reikėtų tokiu pačiu principu.

2 psl. »

Komentarai (2)

elija 2012-12-17 12:11
Nuo gausių išskyrų ir pienligės profilaktikai gydytoja buvo patarusi naudoti Floragyn Intimo prausiklį. Labai padėjo, naudoju iki šiol. Po gimdymo irgi labai gerai su juo apsiprausti - neutralizuoja kvapą, užkertą kelią bakterijų dauginimuisi, normalią makšties florą atstato
nescia 2011-11-17 18:36
kad dar susilenkti eitu, tai isvis gerai butu :D

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai