Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė dukrą ugdo ir nuotraukomis

„Paskutiniu metu Marija labai domisi nuotraukomis. Įrėmintomis, esančiomis mano ar tėčio išmaniajame telefone, sudėtomis į albumus. Kur buvusi, kur nebuvusi, vis prieina, susikaupusi tyrinėja tai, ką mato, pirštuku baksnoja į pažįstamus veidus, juokiasi atpažinusi. Ir būtinai nukreipia žvilgsnį į mane, ar aš taip pat žiūriu ten, kur ir ji“, – kasdieniais motinystės džiaugsmais dalijasi televizijos laidos „Mamyčių klubas“ vedėja Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė.

Žavi moteris neslepia visai neseniai sužinojusi, kad nuotraukų žiūrinėjimas – puiki priemonė ugdyti vaiko emocinį intelektą arba, paprasčiau tariant, tai labai padeda mokyti vaiką atpažinti ir suvokti savo jausmus. „Man patinka su Marija žaisti prasmingai, taip, kad mūsų žaidimais ji visuomet ko nors išmoktų. Tad kad ir kaip kartais juokingai tai nuskambėtų, bet ir mamos turi nuolat mokytis netgi žaisti“.
 Kaip tvirtina psichologė, Paramos vaikams centro vadovė Aušra Kurienė, emocijos gali būti parodomos kitiems, išreiškiamos tinkamu arba netinkamu būdu. „Labai svarbu mums, tėvams, savo vaikus išmokyti emocijas reikšti tinkamai. O kad taip nutiktų, žmogui savo emocijas reikia gebėti atpažinti ir įvardinti. Ir tai daryti reikėtų į pagalbą pasitelkiant kasdienius dalykus, pavyzdžiui, nuotraukas, šeimos albumus. Juk jose mes įamžinti visokie: liūdni, linksmi, verkiantys, išsigandę, nustebę.

Vaikui galima net įvardinti tai, ką jis mato nuotraukoje: „Štai čia tu buvai labai nuliūdęs, supykęs, nes mes tau nedavėme ledų ir nufotografavome tave tokį verkiantį“, arba „Štai čia tu taškeisi baloje, tau buvo labai smagu“. Jei vaikas nufotografuotas ką nors plėšantis, draskantis, piktas, tėvams puiki proga pasakyti, kaip jie dabar džiaugiasi, kad šis užaugo, yra didelis ir supykęs taip nebesielgia. Emocijų mokymosi per nuotraukas principas labai paprastas – mes įvardijame jausmą, priimame jį, pasakome, kad tai normalu, kad taip jaučiasi visi“, – pasakoja A. Kurienė.
 Daugiau apie emocinio intelekto ugdymą ir kitokius kasdienybėje naudingus dalykus auginant vaikus galite sužinoti laidoje „Mamyčių klubas“.

Mamyčių klubas“ – sekmadieniais 8.30 val. per TV3.

Komentarai

Žmonės

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai