Imbierinių sausainių istorija

Imbieriniai sausainiai – tai tikras Kalėdų simbolis. Šio skanėsto istorija skaičiuoja jau daugiau nei 4000 metų ir siekia net senovės Kinijos laikus. Būtent ten pradėta auginti imbierų šaknis, kurios Šilko keliu atkeliavo į Europą.

Imbieriniai sausainiai savo populiarumo neprarado nuo viduramžių laikų, šiandien reta šeima įsivaizduoja savo Kalėdas be saldžiu glajumi papuoštų imbierinių sausainių ar skrupulingai pastatytų bei dekoruotų imbierinių namelių. Tad kokia ta nekasdieniška imbierinių sausainių atsiradimo istorija?

Viduramžiais Anglijoje gingerbread (imbieriniais meduoliais) buvo vadinamas konservuotas imbieras ir tuo metu apie jokius saldžius kepinius, kurie pagaminti iš imbiero ir medaus, dar tikrai niekas negalvojo iki pat XV a.

„Šilko keliu“ nuo maro ir kitų ligų

Būtent Kinijoje pradėta auginti imbierų šaknis, kurios Šilko keliu atkeliavo į Europą. Tiesa, tais laikais žmonės nekepė imbierinių sausainukų – imbiero šaknį daugiausia naudodavo ligoms gydyti. Vėliau buvo pastebėta, kad imbieras labai tinka konservuoti mėsą. Sakoma, kad Henrikas VIII imbiero mikstūrą vartodavo tikėdamas, kad taip apsisaugos nuo maro. Net ir šiandien mes naudojame imbierą kaip efektyvų vaistą nuo pykinimo ir kitų skrandžio negalavimų.

Imbierinių sausainių istorijai – daugiau nei 4000 metų

Pasak profesionalios sodininkės ir kulinarinių knygų autorės Rhonda Massingham Hart, pirmasis imbierinių sausainių receptas atkeliavo iš Graikijos 2400 m. pr. Kr. Vėlyvaisiais viduramžiais kiekviena Europos šalis jau turėjo savąją imbierinių sausainių recepto versiją, kuriuos gamindavo pačių įvairiausių formų: gyvūnų, karalių bei karalienių, ir parduodavo kalėdinėse mugėse Anglijoje, Prancūzijoje, Olandijoje ir Vokietijoje. Karalienė Elžbieta I-oji yra laikoma imbierinio žmogeliuko atradėja, nes būtent ji įsakė gaminti žmogeliukus, dekoruotus garbingų aukštuomenės vyrų atvaizdais. Karalienė mėgdavo juos aplankyti ir įteikti šaržuotus imbierinius žmogeliukus su tų žmonių atvaizdu.

2 psl. »
Šaltinis: Laikas.lt

Komentarai

Žiemos šventės

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai