Ilzenbergo dvarvietėje – įsimintinos vasaros išlydėtuvės

Šią dieną vis daugiau šalies dvarų prisikelia naujam gyvenimui. Vienas iš jų – Ilzenbergo dvaras, kurio statiniai bei ūkis intensyviai renovuojami kone dešimtmetį. Po truputį iš apleisto, 500 metų menančio statinio dvaras pamažu virsta kultūros, istorijos bei gamtos mylėtojų traukos centru. Baigti atnaujinimo darbai bei rudens pradžia bus paminėti įsimintinu renginiu – Andriaus Mamontovo koncertu, rugsėjo 3-ąją vainikuosiančiu vienos dienos trukmės festivalį.

Ilzenbergo dvarvietėje šįmet stipriai padaugėjo veiklos: duris atvėrė natūralių maisto produktų krautuvėlė, savaitgaliais ėmė vykti ekskursijos, pastatytas pirmasis būsimo skulptūrų parko kūrinys – „Angelų medis“. Tačiau tai – tik pradžia: siekiama, jog dvaras ilgainiui taptų kultūros renginių lopšiu.

„Organizuodami šį festivalį mąstėme apie įvairovę, todėl pakvietėme skirtingais talentais pasižyminčius asmenis: muzikantus, aktorius, virtuvės virtuozus“, – sakė Ilzenbergo dvaro vietininkas Gintaras Bingelis.
 Dėmesys įvairovei

Rugsėjo 3 d. vyksiančio kultūros festivalio metu dėmesys bus skiriamas skirtingų pramogų gausai: gamtos mylėtojai galės leistis į ekskursijas po teritoriją, vedančias per 3 km ilgio parką, link Latvijos sienos esančios salos.

Mėgstantys skaniai pavalgyti galės degustuoti profesionaliai ir su meile pagamintus sveikatai naudingus patiekalus, o muzikos mėgėjai turės progą pasiklausyti ne tik A. Mamontovo, bet ir R. Lymano muzikos mokyklos mokinių bei mokytojų atliekamų improvizacijų. Tuo tarpu mažuosius renginio lankytojus linksmins lėlių teatras.

„Stengsimės, kad aukšto meninio lygio renginiai, kaip kad šis festivalis, ateityje pasikartotų, o intelektualios veiklos dvare netrūktų ir žiemos metu, – teigė G. Bingelis. – Jeigu sulauksime vietinių žmonių palaikymo, žinosime, jog kažką darome teisingai. Tai būtų didžiausia paskata.“

Vienos dienos festivalį vainikuosiantis A. Mamontovo koncertas vyks naujai sutvarkytos Ilzenbergo dvarvietės lauko estradoje, rugsėjo 3 d., sekmadienį. Renginio, skirto Meilės, Harmonijos ir Dvariškumo kaimiškoje vietovėje puoselėjimui, pradžia – 10 val.

Išankstinius bilietus į A. Mamontovo koncertą platina tiketa.lt.
 Rugsėjo 3 d. programa Ilzenbergo dvare:

10:00 – Vartus atveria dvaro parkas, krautuvėlė-kavinė ir bilietų kasa. (Bilietus į A. Mamontovo koncertą patartina iš anksto: koncerto dieną bus parduodami tik stovimi bilietai, kainuosiantys 15 Eur.)

12:00, 12:30, 13:00, 13:30 – Ekskursijų su dvaro gidais pradžia. Norintys dalyvauti kviečiami susirinkti prie įėjimo į dvarvietę vartų, esančių prie krautuvėlės-kavinės ir mašinų stovėjimo aikštelės.

12:00 – Atsidaro dvaro virtuvė – lauko restoranas, kuriame svečių laukia J. Kaminsko, Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos prezidento, vadovaujamų virtuvės meistrų paruošti karšti ir šalti patiekalai iš dvaro ūkio produktų.

12:00 – Greta dvaro virtuvės atsidaro Ilzenbergo ūkyje užaugintų ir pagamintų natūralių, sveikatai naudingų maisto produktų krautuvėlė.

12:00 – Parke atsidaro Nerijaus ledų bei kavos kioskai.

15:50 – Muzikinės improvizacijos: dvaro rūmų balkone groja Rokiškio R. Lymano muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai.

16:00 – Bajorų lėlių teatro spektaklis vaikams „Kvaila žąsis“ Didžiajame pliaže prie Ilgio ežero.

18:00 – Šventės kulminacija – Andriaus Mamontovo koncertas.

20:00 – Koncerto ir renginio pabaiga.

Nuo 15 val. dvarvietėje liks ir į teritoriją bus įleidžiami tik bilietus į koncertą bei kvietimus turintys asmenys.
 Visiems patartina į renginį atvykti kuo anksčiau: tai leis patogiai pasistatyti automobilį ir dalyvauti visuose dienos pramogose. Svetingai kviečiame ir laukiame!

Daugiau naujienų apie renginį rasite Ilzenbergo dvaro „Facebook“ paskyroje.

Komentarai

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai