Įdomūs faktai apie nėštumą

Nėštumas kiekvienos moters gyvenime yra kažkas neįprasta, nepakartojama ir stebuklinga. Tai labai savitas ir ypatingas įvykis. Tačiau šis laukimo laikotarpis yra kupinas staigmenų ir netikėtumų ne tik dailiosios lyties atstovėms, bet ir tėveliams. Pasitaiko labai įdomių ir mažai kam žinomų niuansų. Apie tai šį kartą ir pakalbėkime.

Dainavimas kaip pagalba gimdyvėms

Sumažinti būsimosios mamytės skausmus gimdymo metu padeda... balso stygos. Ir šį kartą turimas omenyje ne rėkimas, o dainavimas. Pasirodo, dainavimą galima naudoti kaip skausmą malšinančią priemonę. Jeigu gimdydama moteris aktyviai atliks kokią nors savo labai mėgstamą kompoziciją, šio proceso metu organizmo išskirti endorfinai stipriai veiks ir sumažins būsimosios mamytės kančias.

Įdomu tai, kad ši technika yra tipiška Indijos ir Maroko kultūrai – čia ji praktikuojama nuo neatmenamų laikų.

Naujagimio akių spalva

Beveik visi vaikučiai į šį pasaulį ateina turėdami pilkai mėlynas arba mėlynas akeles. Pilkai mėlyną spalvą nulemia tai, kad mažyliai laikinai neturi melanino. Sulaukus maždaug pusės metukų, paprastai spalva pradeda keistis: jeigu melanino mažai, akių spalva lieka melsva, o jeigu daug – jos tampa žalios arba rudos (pigmento kiekis yra nulemtas genetiškai).

Kalbėjimo nauda

Pasirodo, kalbėjimas nėštumo metu su būsimuoju mažyliu yra ne tuščias laiko gaišimas, o netgi labai naudingas dalykas. Tai daro teigiamą įtaką vaikučio intelektui! Na, o pokalbiai su naujagimiu mažylio protines galimybes padidina dar labiau...

Vakarų specialistai nustatė, kad pusvalandis bendravimo per dieną be jokio pašalinio triukšmo užtikrina didelį intelekto koeficientą ir protinius gabumus: tokie vaikučiai ima kalbėti anksčiau už savo bendraamžius, be to, savo tėvelius jie džiugina geresniais pažymiais, nei tie, kurie mamytės nėštumo metu negirdėjo jos balso.

2 psl. »

Komentarai (3)

Milda 2012-03-09 10:41
Man nėštumo metu uoslė tikrai labai paaštrėjo. Ir dažnai pykindavo net užuodus mėgstamą patiekalą.
Megė 2012-03-09 09:08
Nėščias tėtukas :D va to tai nežinojau...
Dinara 2012-03-08 21:17
Ačiū, su įdomumu perskaičiau :)

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai