Idealus vaikų amžiaus skirtumas

Jeigu tik ką pagimdėte pirmą vaiką, tikriausiai ir pagalvoti baisu, kad visai netrukus galite pastoti ir antrąkart. Kiek turi praeiti laiko nuo vieno nėštumo iki kito?

Amžiaus skirtumas – treji metai

Tarkime, grįžtate su mažyliu iš gimdymo namų, jus pasitinka trejų metų sūnelis. Kas jūsų laukia? Berniukas, kuris jau moka vaikščioti, kalbėti, naudotis puoduku. Jis užduoda jums begalę klausimų, susižavėjęs klausosi pasakų, kviečia jus išgerti įsivaizduojamos arbatos, o štai jūs parsinešate kažką, kam skirsite didžiąją savo dėmesio ir laiko dalį... Užuot kaip įprastai ėjusi su sūnumi pasivaikščioti, jūs turite maitinti mažylį, negalite užbaigti su vyresnėliu pradėtų darbų ir net sau nerandate laiko.

Gali pasikeisti ir jūsų charakteris: gal anksčiau niekada prieš vaiką nepakeldavote balso ir net pirštu nebūtumėte drįsusi jo paliesti, tačiau jeigu pastebite, kad bejėgiui mažyliui gresia pavojus, ranka tiesiog pati kyla pliaukštelėti chuliganui per sėdimąją. Jeigu nesate bandžiusi papirkti savo sūnaus, gali būti, kad, norėdamos paguldyti miegoti mažąjį, vyresnėliui duosite saują saldainių.

Praėjus keliems mėnesiams, liksite su vaikais namie viena – vyras išeis į darbą, pagalbininkų neturėsite. Sėdėsite trise prie stalo – mažylį maitinsite krūtimi, o vyresniajam bandysite įsiūlyti šaukštą avižinės košės. Jausitės rami, nes žinosite, kad po kelių valandų ateis pietų metas ir abu vaikus paguldysite miegoti.

O jeigu mažiau?

Dažnai nutinka taip, kad (atsitiktinai arba suplanuotai) antras vaikas gimsta beveik iš karto po pirmojo. Kai kas mano, kad tai – idealus variantas, kai kas – kad pats blogiausias. Žinoma, taip susiklosčius aplinkybėms motinai bus labai sunku.

2 psl. »

Komentarai (10)

3 nėštumas 2015-03-02 12:56
mano vyresneliui beveik 11, mažajai 1 ir 2 mėnesiai , dabar laukiamės trečio , tai skirtumas tarp mažųjų bus nepilni 2 metai. Manau geras skirtumas bus. Vyresnelis mazesnia pažiūri , tik kartais elgiasi su ją kaip su žaislu. Dėl to kartais baramės. Bet pagalba dabar ne tik is vyro, net ir is vyresnio vaiko.
2014-03-26 16:58
Dukrai 4,5metų, labai norime jai padovanoti broliuką ar sesutę...jos 3-iojo ir 4-ojo gimtadienio norai pučiant žvakutes ir buvo tokie...tačiau nesiseka pastoti :(
mama 2012-11-11 16:54
tarp mano burbuliuku beveik triju metu skirtumas ir taipogi pesasi bet buna kad ir grazei zaidzia manau kad idealaus skirtumo nera kiekviena mama pasirenka kada ji gali pirkti antaji vaikeli:)
kristina 2012-11-03 15:02
Mano merginai 19 ,o mazajam tik vieneri.Nemamanau ,kad tai idealus variantas .Antrojo vaiko teko laukti labai ilgai.Dukra be galo myli ir dziaugiasi pagaliau budama ne vienturte ,o turedama broliuka.Dziaugiuosi ,,kad likimas atsiunte dar viena "stebukla".:))
laima 2012-02-20 16:34
tarp mano vaiku skirtumas 1,5 metu .sutinka labai ,myli vienas kita ir viens be kito negali .tikiuosi ir toliau taip bus.
JUlia 2011-11-30 15:50
Man priimtiniausias šeimos modelis, kai auga daugiau nei 2 vaikai. Tada vienas gali būti vyresnis o kiti panašaus amžiaus arba atvirksčiai. Vienas jaunesnis o vyresni panasaus amziaus
Aistė 2011-11-30 11:50
Tarp manęs ir sesers buvo pusantrų metų skirtumas. Kol buvom mažos, kariavom tikrąja to žodžio prasme. Bet kai abi išsikraustėme iš tėvų namų, santykiai tapo tiesiog idealūs. Labai džiaugiuosi, kad turiu panašaus amžiaus seserį, su kuria sieja labai daug bendro.
Lena 2011-11-30 11:47
Na, nežinau. Kaimynė identiškus dvynukus turi, bet jie visiškai nedraugauja. Dabar jau paaugliai. Turbūt nuo vaikų charakterio priklauso.
O 2011-11-30 09:47
O aš manau kad idealus vaikų amžiaus skirtumas yra 2 metai. Nereikia galvoti apie tai, kad gal būdami maži labai pešis. Užtai ateityje, kai suaugs, bus geriausi draugai ir atrama visam gyvenimui. Kuo mažesnis amžiaus skirtumas, tuo artimesni broliai ir sesės būna
Lena 2011-11-30 09:35
Turiu berniuką ir margytę. Dukrytė mažesnė, broliukas ją nuolat skriaudžia. Tokiomis akimirkomis manau, kad geriau, kai tarp vaikų didesnis amžiaus skirtumas (vyresėlis būtų truputį protingesnis ir gal ne taip reaguotų į pasikeitusias aplinkybes)

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai