Grožio procedūros nėštumo metu: saugu ar ne?

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: manikiūras, pedikiūras, plaukų dažymas, nepageidaujamų plaukelių šalinimas vašku ar kitos grožio bei higienos procedūros patenka į daugelio moterų dienotvarkę, tačiau ar jų reikia atsisakyti nėštumo metu?

Dauguma grožio procedūrų nėštumo metu yra saugios, bet...


Nėštumo metu galima mėgautis dauguma įprastinių grožio procedūrų ir priemonių, tačiau reikėtų būti atsargioms. Veikiant hormonams net ir ilgus metus naudotos kosmetikos ar higienos priemonės arba įprastos procedūros gali iššaukti nepageidaujamas reakcijas. Pavyzdžiui, visuomet patikusio kremo kvapas gali kelti pykinimą, o prieš tai tik nedidelį, trumpalaikį paraudimą palikdavusi depiliacija vašku gali išprovokuoti skausmingą odos sudirgimą. Dėl šios priežasties nėštumas nėra tinkamas metas eksperimentams, tad naujų priemonių ir procedūrų išbandymą vertėtų pataupyti poilsio akimirkoms po gimdymo.

Nėštumo metu, kad ir kokia procedūra bebūtų atliekama, rekomenduojama rinktis kuo švelnesnės sudėties, kuo neutralesnio kvapo priemones ir prieš tai jas išbandyti nedideliame odos plotelyje. Jeigu naudojamos priemonės yra aštresnio kvapo, procedūrą reikėtų atlikti gerai vėdinamoje patalpoje ir vos pasijutus prasčiau iškart išeiti į gryną orą, ramiai pakvėpuoti.

Dažniausiai atliekamos grožio procedūros ir jų saugumas nėštumo metu:

  • Manikiūras, pedikiūras ir nagų lakavimas. Manoma, kad šios procedūros ir jų metu naudojami lakai bei kitos priemonės nėštumo metu yra pakankamai saugios. Kita vertus, jų intensyvus kvapas gali sukelti pykinimą, galvos skausmą, todėl jeigu laukiatės, paprašykite, kad meistras jus pasodintų prie atviro lango. Žinoma, labai svarbu, kad būtų laikomasi visų higienos taisyklių, naudojami tik sterilūs įrankiai.
  • Plaukų kirpimas ir dažymas. Šiuolaikiniai, profesionalūs, tinkamai naudojami plaukų dažai yra saugūs nėštumo metu, tačiau jų kvapas gali erzinti, kelti šleikštulį, pykinimą, todėl meistras turi užtikrinti gerą patalpų ventiliaciją. Kirpėjų teigimu, dažant nėščių moterų plaukus sunkiau nuspėti rezultatą, todėl rekomenduojama iš pradžių nudažyti nedidelę sruogelę. Nėštumo metu plaukai auga greitai, tampa sveikesni, žvilgesni, padidėja jų apimtis, galite apsilankyti pas kirpėją, nes prietaras, kad nėštumo metu nevalia kirpti plaukų yra niekuo nepagrįstas. Kita vertus, neskubėkite jų trumpinti ar stipriai iškarpyti - įprastai po gimdymo jų būklė sparčiai pablogėja, todėl suformuota šukuosena netrukus gali atrodyti visai kitaip...
  • Nepageidaujamų plaukelių šalinimas. Nėštumo metu dėl hormonų poveikio pagerėja plaukų būklė, tačiau taip pat padidėja ir kūno plaukuotumas. Nėštumo metu galima atlikti visas įprastas nepageidaujamų plaukelių šalinimo procedūras, tačiau verčiau vengti depiliacinių ar plaukelius šviesinančių kremų. Nėštumo metu negalima atlikti procedūrų, kurios paveikia gilesnius odos sluoksnius ir sunaikina plauko svogūnėlius, t.y. epiliacijos lazeriu, fotoepiliacijos, elektrolizės.
  • Soliariumas. Nėštumo metu nereikėtų degintis nei soliuriame, nei saulėje. Didelis ultravioletinių spindulių kiekis siejamas su spartesniu odos senėjimu ir onkologinėmis ligomis, o nėštumo metu jis yra pagrindinė pigmentinių dėmių atsiradimo priežastis. Pigmentinės dėmės nėštumo metu dažniausiai atsiranda ant veido, ypač ant kaktos, skruostų (vadinamoji nėščiosios kaukė) ir kaip išryškėjusi linija, kylanti iki bambos, o kartais ir per visą pilvuką. Pigmentinės dėmės po nėštumo dažniausiai nublanksta, tačiau gali ir vėl išryškėti įdegus.
  • Veido, kūno šveitimas, kaukės, įvyniojimai ir panašios procedūros. Būtinai pasakykite grožio specialistui, kad laukiatės ir pasikliaudami jo patarimais rinkitės tik švelnias, atsipalaiduoti padedančias, odą drėkinančias ir maitinančias procedūras. Gilesnius odos sluoksnius paveikiančias, invazines procedūras, odą stipriai nušveičiančius valymus verčiau atidėkite.
  • Permanentinis makiažas. Nėštumo metu jo rekomenduojama vengti dėl didesnės infekcijų, odos sudirgimo rizikos ir dėl sunkiai prognozuojamo rezultato - antakių, vokų pravedimo ar lūpų spalva gali būti visai ne tokia, kokios tikėjotės.
  • Masažas. Masažas nėštumo metu gali būti labai naudingas, nes jis padeda atsipalaiduoti, sumažinti nėščiosioms būdingus nugaros, juosmens srities, kojų skausmus, tačiau jis turi būti pritaikytas nėščiosioms ir atliekamas profesionalo. Nėštumo metu (ypač pirmajame trimestre) verčiau atsisakyti pėdų masažo. Manoma, kad pėdose ir čiurnose esančių taškų stimuliavimas gali išprovokuoti priešlaikinius gimdos susitraukimus.
  • Karšta vonia su žolelėmis, eteriniais aliejais. Nėštumo metu nereikėtų mėgautis karštomis voniomis, vonios temperatūra neturėtų būti aukštesnė nei 36–37°C, o joje mirkti galima iki 10-15 minučių. Įvairias atsipalaidavimui naudojamas žoleles, jų antpilus ir eterinius aliejus nėštumo metu reikia naudoti labai atsargiai, nes jie gali sukelti priešlaikinius gimdos susitraukimus, neigiamai paveikti pieno gamybą arba jų poveikis nėščiosioms nėra ištyrinėtas. Pavyzdžiui, nėštumo metu negalima naudoti šių žolelių ir iš jų pagamintų preparatų: ajerų, bazilikų, čiobrelių, šalavijų, miros, mairūnų ir kt.

Komentarai

Pastojimas ir nėštumas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai