Ginekologės patarimai, kaip palengvinti mėnesines

Gydytoja akušerė-ginekologė Inga Gruzdienė

Mėnesinės – tai naujo gyvenimo etapas, kuris dažniausiai prasideda merginoms nuo 12–13 metų. Paprastai jos tęsiasi iki pat menopauzės, kol moteriai sueina 55-eri.

Ir nors daugeliui moterų mėnesinės dėl kraujavimo gali sukelti nepatogumų ar nemalonių pojūčių, vis tik jų buvimas bei reguliarus ciklas parodo, kad moters lytinė sistema funkcionuoja tinkamai.

 

Neizoliuokite savęs mėnesinių metu

Pasak ilgametės, 18 metų patirtį turinčios gydytojos akušerės-ginekologės Ingos Gruzdienės, kuri savo medicinos centro Klaipėdoje duris atvėrė 2015-aisiais, nemalonius pojūčius, patiriamus mėnesinių metu, galima išspręsti tinkamai pasirinkus higienos priemones. 

18 metu patirti turinti gydytoja akusere-ginekologe Inga Gruzdiene

18 metų patirtį turinti gydytoja akušerė-ginekologė Inga Gruzdienė

Taip pat ji pabrėžia, kad skausmingos mėnesinės yra viena iš dažniausių priežasčių, dėl kurių į jos kabinetą užsuka visai jaunos mergaitės.

„Savo pacientėms siūlau jokiu būdu neizoliuoti savęs mėnesinių metu, aktyviai gyventi, sportuoti, rinktis tinkamą mitybą ir tuo pačiu – teisingas ir patikimas higienos priemones, kurios leistų jaustis gaiviai ir švariai visą parą.“

Gydytojos teigimu, menstruacijų gausa skiriasi dieną ir naktį, todėl, atitinkamai, turėtų skirtis ir higieninių paketų dydis.

„Gydytojai ginekologai pirmenybę teikia įklotams ir paketams, nes jie, palyginti, pavyzdžiui, su tamponais, turi mažiausiai galimų šalutinių reakcijų. Žinoma, higieninių paketų pasirinkimas didžiulis, tačiau svarbiausia yra nepasimesti ir atidžiai išanalizuoti savo poreikius. Lentynose galima rasti skirtingų dydžių paketų, jie būna dieniniai ir naktiniai, tačiau svarbiausia – išsirinkti individualiai.“

Kaip teigia gydytoja I.Gruzdienė, vienas svarbiausių akcentų – tinkamo higieninių paketų dydžio pasirinkimas.

„Statistika rodo, kad beveik 2/3 moterų, kurios naudoja tik dieninius netinkamo dydžio paketus, susiduria su pratekėjimu, o net 50 procentų moterų niekada nėra išbandžiusios naktinių paketų, kurie gali padėti jaustis saugiau ir išvengti netikėtumų nakties metu.

Always paketai

Paketų pasirinkimas dienai ir nakčiai

Mėnesinių kraujavimas paprastai trunka nuo trijų iki septynių dienų, dažniausiai jį lydi ir apatinės pilvo dalies skausmai, kurie daugeliu atveju malšinami vaistais.

Tai gydytoja I. Gruzdienė vadina normaliu kraujavimu, tačiau pabrėžia, kad, priklausomai nuo to, kaip gausiai yra kraujuojama, vertėtų su savimi turėti ir atitinkamus paketus: „Aš rekomenduoju mėnesinių metu keisti paketus pagal mėnesinių gausumą.“

Standartiškai pirmosios dienos būna gausiausios, todėl ir paketai turėtų būti atitinkami, pavyzdžiui, „Always Platinum“ Nr. 2 arba Nr. 3, kurie yra skirti naudoti aktyviuoju paros metu.

Šiandien kiekviena moteris gali rasti tinkamiausią higieninių paketų rūšį ir pasirinkti juos pagal savo dienos ritmą, mėnesinių gausumą bei jaustis patogiai ne tik dieną, bet ir naktį.

Praėjus kelioms dienoms nuo mėnesinių pradžios, rekomenduojama rinktis mažesnius paketus, pavyzdžiui, „Always Platinum“ Nr. 1, kurie yra skirti esant lengvam arba vidutiniam kraujavimui.

Taip pat skiriasi higieniniai paketai dienai ir nakčiai: norėčiau akcentuoti, kad naktinis kraujavimas šiek tiek skiriasi, jis yra kitoks, todėl labiausiai tinkami paketai galėtų būti „Always Platinum Night“ Nr. 4, kurie turi didesnį sugėrimo laipsnį, yra švelnūs, nedirgina odos, gali būti dėvimi net iki 12 valandų.

Speciali jų forma ir ilgesnė galinė dalis apsaugo nuo nemalonių staigmenų.

Pasak gydytojos, itin svarbu rinktis higieninius paketus taip, kad nebūtų juntamas drėgmės jausmas ir diskomfortas, o svarbiausia – nesidrovėti ir domėtis higiena menstruacijų metu, nes tik tinkamos higienos priemonės yra kelias į komfortą ir geresnę gyvenimo kokybę.

Komentarai

Sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai